Jucătorii echipei Steaua au efectuat, ieri, la sediul INMS, vizita medicală înaintea reluării pregătirilor pentru retur, de la aceasta lipsind Daniel Georgievski şi Gabriel Matei (accidentaţi), Gabriel Iancu (care a făcut-o deja), Tiberiu Bălan şi Novak Martinovici, la care se va renunţa.

La vizita medicală au fost prezenţi jucătorii Răzvan Stanca, Ciprian Tătăruşanu (portari), Doru Bratu, Lukasz Szukala, Florin Gardoş, Iasmin Latovlevici, Vlad Chiricheş (fundaşi), Mihai Pintilii, Alexandru Chipciu, Lucian Filip, Cristian Tănase, Andrei Prepeliţă, Paul Pîrvulescu, Cristian Puşcaş, Iulian Roşu, Alexandru Bourceanu, Adrian Popa (mijlocaşi), Mihai Costea, Raul Rusescu, Stefan Nikolici şi Adi Rocha (atacanţi). După reunire, steliştii au plecat la Izvorani, pentru un stagiu de pregătire până pe 9 ianuarie, urmând ca pe 10 să plece în cantonamentul din Spania. În ambele stagii, "roş-albaştrii" vor efectua şi câte trei antrenamente pe zi. "În 2013 vom încerca să avem acelaşi parcurs, să câştigăm campionatul, dacă se poate până în etapa a XXIV-a. Asta e dorinţa mea. Apoi, să ne calificăm mai departe în Liga Europa, iar în vară în Liga Campionilor", a spus antrenorul Laurenţiu Reghecampf.