Echipa naţională a României, aclătuită din jucători care activează în Liga I, a fost surclasată (1-4) de selecţionata similară Poloniei, într-un meci amical disputat la Malaga. Golurile învingătorilor au fost marcate de Pawlowski '14, Teodorczyk '24, '28, Lukasik '33. Pentru România a înscris Grozav, în minutul 41.

România a început meciul în următoarea formulă: Lung - Măţel, Găman, D. Grigore, Al. Vlad - Neagu, Nistor - Chiţu, N. Stanciu, Grozav - Alexe. Selecţionerul Victor Piţurcă i-a mai folosit, pe parcursul jocului, pe Bălgrădean - Maxim, Răduţ, Luchin, Bălgrădean, Mateiu, Budescu, Alibec şi Nica. "Nu pot să le reproşez băieţilor decât golurile. Am jucat cu o echipă nouă, în timp ce adversarii se cunoşteau între ei. Pentru mine nu contează rezultatul, poate doar pentru jucători. Am primit gol la fiecare ocazie a lor, iar în repriza a doua am ratat două ocazii mari", a spus selecţionerul Victor Piţurcă, care după acest test i-a mai menţinut în lot pe Lung jr, Luchin, Dragoş Grigore, Găman, Nistor, A. Chiţu, Maxim, Grozav şi Alexe. România va mai juca un meci de verificare la Malaga, cu naţionala Australiei, miercuri 6 februarie, de la ora 21.45 , în direct pe Look TV. Atunci, Piţurcă se va baza şi pe jucători de la Steaua (Tătăruşanu, Chiricheş, Pintilii, Bourceanu, Tănase şi Rusescu) şi din străinătate (Pantilimon, Tamaş, Goian, Ştefan Radu, Raţ, Torje, C. Lazăr şi Bogdan Stancu), partida cu australienii fiind inclusă în calendarul FIFA.