Se stabileşte programul Ligii a IV-a
Echipele din Liga a IV-a vor afla astăzi programul competiţional al sezonului 2007-2008. Ţintarul meciurilor va fi stabilit la ora 16.00, la sediul Asociaţiei Judeţene de Fotbal (AJF) Bihor. Campionatul va demara în data de 18 august.
Oficialii AJF speră ca întrecerea să pornească la drum cu 16 echipe, mai exact Crişul Aleşd, Luceafărul Oradea, Frontiera Oradea, Locadin Ţeţchea, Vulturul Dobreşti, Bihoreana Marghita, Victoria Avram Iancu, Izvorul Cociuba Mare, Stăruinţa Săcueni, Oţelul Ştei, Tricolorul Alparea, Biharea Vaşcău, Crişana Tinca, Romtrans-Granitul Nucet, Liberty II Salonta şi Unirea Valea lui Mihai.
Surprinde neplăcut absenţa Minerului Ştei, una dintre echipele de tradiţie ale judeţului, care nu a mai găsit resursele necesare continuării activităţii. Un semn de întrebare planează asupra participării Crişanei Tinca în eşalonul patru. Nou promovata Liberty II îşi va disputa meciurile de pe teren propriu la Marghita. Cealaltă grupare venită din Campionatul Judeţean, Unirea Valea lui Mihai a profitat de interdicţia la promovare avută de câştigătoarea Seriei Nord, Cetatea Biharia, şi a imposibilităţii ocupantei locului secund, Termal Livada, de a se înscrie într-o ligă superioară.
Programul în Liga a V-a va fi creionat mâine (Seria Nord) şi poimâine (Sud), tot de la ora 16.00, iar joi va fi configurată ordinea partidelor în campionatele de copii şi juniori. Ioan Suciu, directorul de competiţii din cadrul AJF Bihor, atenţionează reprezentanţii acestor echipe că li se va accepta înscrierea în campionat doar după ce-şi vor achita integral restanţele financiare din returul campionatului trecut.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.