După antrenamentul de joi, conducerea tehnică a FC Bihor le-a dat liber jucătorilor care au dus greul în ultimele etape. Şi majoritatea celor care au fost nominalizaţi să joace în amicalul cu Poli II Timişoara s-au crezut în vacanţă. Cam asta ar fi concluzia după evoluţia "roş-albaştrilor" în partida de sâmbătă după-amiază, disputată pe Stadionul Municipal. Nici nu au intrat bine pe teren că gazdele s-au şi văzut conduse, Axente marcând chiar în primul minut (0-1). Peste puţin timp, Achim (5) a restabilit egalitatea cu un şut de la 11 m (1-1). A urmat o perioadă ceva mai bună a orădenilor, dar de scurtă durată (aproximativ 25 de minute), fără efect pe tabela de marcaj. În ultima jumătate de oră, bănăţenii au sancţionat în două rânduri "apatia" bihorenilor. Mai întâi, Popa Radu (60) şi-a încheiat pătrunderea pe partea stângă cu un şut la colţul lung, pentru ca B.Străuţ (74) să stabilească scorul final (1-3), dintr-un penalty. Chiar dacă a fost vorba de o partidă de verificare, a surprins prestaţia slabă a jucătorilor orădeni, în condiţiile în care pentru unii dintre ei era o şansă de a demonstra că merită un loc de titular. FC Bihor: Dobre - Lazăr, Pătraşcu, Şeroni, Bugiu - Oprea, Achim, Szeleş, Fele - Grigore, C. Popescu. Antrenori: Kiss Alexandru şi Florin Fărcaş. Au mai evoluat: Lăzăreanu - Tempfli, Voiculeţ, Lukacs, Balea, Lupo, Ilaş, Bârleanu. Au lipsit Mijanovic, Mindileac, Foro, Lupuţ, Muscă, Lungan, Strapak, Tudor, Miculescu, Neaga (menajaţi), Lupaşcu, Oros (accidentaţi). Poli II: Pantelimon - Gălan, Mera, Luchin, Latolevici - Bogdan Mihai, Caşoveanu, Turcu - B. Străuţ Axente, Riviş. Antrenor: Stelian Gherman. Au mai intrat: Tararache, Niculescu, Siminic, Caramarin, Popa Radu, Dochiţa.