Poloiştii juniori II de la CS Crişul Oradea (antrenor Ciprian Câmpianu) au "ras" totul la turneul zonal al Zonei Nord din cadrul Campionatului Naţional.

Echipa orădeană a câştigat toate cele cinci meciuri, la scoruri care vorbesc despre superioritatea orădenilor: 9-4 cu Viitorul Cluj-Napoca, 18-1 cu Aqua Târgu Mureş, 23-0 cu Torpi Tg. Mureş, 10-4 cu CSM Cluj-Napoca şi 15-9 cu Amefa Arad. Partida cu Amefa Arad, ocupanta locului secund, ar fi trebuit să fie derby-ul turneului, dar în bazin, orădenii s-au impus fără drept de apel. Pentru echipa Crişul au evoluat: Codilă (portar); Kovats, Török, Mudura I, Gabor, Terec, Pop, Tarnok, Alexandrescu, Hainer, Mudura II, Mureşan. Clasament după primul turneu:

1. Crişul Oradea 15 puncte;

2. AMEFA Arad 12 p.;

3. CSM Cluj-Napoca 9 p.;

4. Viitorul Cluj-Napoca 6 p.;

5. Aqua Tg. Mureş 3 p.;

6. Torpi Tg. Mureş 0 p.

Următorul turneu zonal al Zonei Nord va avea loc la Arad.