Stadion: CFR Gazon: acceptabil Spectatori: aproximativ 500 Marcator: Foro 55 Cartonaş roşu: Milosavljevic 56 CFR: Robotin - Brazovan, Luca, Bumbac, Străuţ - Parfenie (75 Anghel), Rotaru (63 Neagoe), Milosavljevic, Dragalina (85 Cozea) - Mitici, Gheju. Rezerve neutilizate: Vulpescu - Căluşeru, Găman, Dreşca. Antrenor principal: Florin Bugar FCB: Mijanovic - Lazăr, Lupuţ, Muscă, Lungan (90 Achim) - Foro, Pătraşcu, Strapak (57 Voiculeţ), Neaga - Grigore (67 Tudor), Szeleş. Rezerve neutilizate: Mindileac - Şeroni, Fele, Cl. Mutu. Antrenor principal: Kiss Alexandru. Arbitri: Sebastian Colţescu (Râmnicu Vâlcea) - la centru, Claudiu Tripa (Arad) şi Sebastian Gheorghe (Suceava). Observator FRF: Gheorghe Moise (Bucureşti). Schimbare de lider în seria a III-a a Diviziei B după etapa de ieri. Eşecul sever suferit de Liberty Salonta la Cluj-Napoca, coroborat cu victoria importantă obţinută de FC Bihor la Timişoara, le-a permis "roş-albaştrilor" să preia şefia cu două etape înainte de final. Prima repriză a fost caracterizată de echilibru, fiecare echipă irosind câte o mare ocazie de a marca. Szeleş (22) a şutat din 8 metri, dar Robotin a respins cu piciorul în corner, gazdele fiind cel mai aproape de gol în minutul 43, când sârbul Milosavljevic a trimis în bara transversală din lovitură liberă de la 25 de metri. Au mai încercat buturile adverse Mitic (6), acelaşi Milosavljevic (43), Strapak (29) şi V. Grigore (45). Timişorenii au primit lovitura de graţie în minutul 55, când Foro a dejucat pasul la ofsaid al fundaşilor CFR-ului şi l-a învins pe Robotin cu un şut la colţul lung de la 14 metri (0-1). Încercările amfitrionilor de a-şi surprinde adversarul s-au dovedit a fi zadarnice, orădenii neavând prea mari dificultăţi în a anihila nişte încercări ofensive destul de haotice. Doar execuţia lui Bumbac (70) le-a dat ceva emoţii, în timp ce Voiculeţ (75) şi Tudor (85) au ratat cele mai mari ocazii ale părţii secunde. Ajunşi la a şaptea victorie consecutivă, "roş-albaştrii" sunt mai aproape ca oricând să-şi atingă obiectivul, dar pentru asta e nevoie de maturitate şi luciditate şi la ultimele examene din acest campionat.