FC Bihor rămâne neînvinsă în stagiul de pregătire pe care-l efectuează în Ungaria. Era şi greu ca lucrurile să stea altfel, dacă luăm în calcul valoarea adversarilor întâlniţi. După ce vineri după-amiază a dispus de Karcag (liga a II-a), sâmbătă a câştigat un turneu la care au mai luat parte REAC (penultimul loc în prima ligă) şi Jaszapati (locul opt în liga a doua). În primul meci, orădenii au trecut uşor de REAC cu scorul de 3-0. Achim a deschis scorul în minutul 22, profitând de o greşeală a portarului. Servit bine de Strapak, Miculescu a majorat avantajul în minutul 30. Cinci minute mai târziu, acelaşi Strapak l-a găsit pe Grigore cu o pasă lungă şi atacantul a lobat mingea în poarta adversă, de la marginea careului mare. Antrenorul Ion Marin a mizat în acest joc pe Mindileac - Oros, Lupuţ, Muscă - Foro, Gr. Tudor, Strapak, Lungan - V. Grigore, V. Miculescu, Achim. Surprinzător, în cea de-a doua partidă, "roş-albaştrii" au încheiat nedecis (1-1), cu Jaszapati. Maghiarii au marcat primii, dar Szelesi a adus egalarea în minutul 30, cu un şut la colţul lung. Orădenii au evoluat în formula Mindileac - Fl. Lazăr, Pătraşcu, Cisteian - C. Oprea, Tempfli, Cl. Mutu, Balea - Voiculeţ, Szelesi, Lupaşcu. Ambele jocuri s-au disputat la Tiszaujvaros şi au avut o durată de 45 de minute fiecare. Următorul joc al FC Bihor este programat mâine, împotriva lui Nyiregyhaza, echipă situată pe locul 5 în liga secundă.