În cadrul Olimpiadei Naționale a Sportului Şcolar s-a desfășurat  în Sala Sporturilor din Aleșd finala județeană la fotbal fete liceu, între echipele Liceului Teologic baptist „Emanuel” din Oradea  și echipa Colegiului Tehnic „Alexandru Roman” din Aleșd. În final. s-a impus echipa Colegiului Tehnic „Alexandru Roman din Aleșd cu scorul de 8-3 (5-0).

Diferența de valoare între cele două competitoare l-a determinat pe prof .Moisin Sebastian să ruleze în repriza secundă întregul lot de jucătoare. Conform regulamentului competiției s-a jucat 2 reprize a 20 de minute cu 10 minute pauză. Arbitrajul a fost asigurat de Marius Măgui.

În urma acestui rezultat, echipa din Aleșd va reprezenta județul Bihor la faza zonală a competiției ce se va desfășura la Bistrița, în luna aprilie. Vor mai participa echipe din județele: Sălaj, Satu Mare, Maramureş și Bistrița Năsăud.

Componenţa finalistelor:

LICEUL TEOLOGIC BAPTIST„EMANUEL” ORADEA:  Negruț Daria, Kolster  Priscila, Jurca Henriette, Ruje Aida, Indrieș Narcisa, Filip Olivia, Ivan Julia, Gavriluț Adriana. Prof. Filip Lidia.

COLEGIUL TEHNIC „ALEXANDRU ROMAN ALEȘD:  Lele Iulia, Marta Geanina, Vaţlavic Ianka, Morong Olinka, Uifaluși Renata, Borodan Lavinia, Cozac Ana Janina, Vaţlavic Andreea, Abrudan Andreea, Biber Andreea, Oltean Claudia, Secară Alexandra.Prof. Moisin Sebastian.