Baschetbalistele de la CSM Universitatea Oradea sunt în grafic pentru accederea în play-off-ul Diviziei A la baschet feminin. Sâmbătă, echipa orădeană pregătită de Adriana Niculescu a învins, în deplasare, pe LPS Alba Iulia, cu 90-31 (23-4, 17-6, 31-5, 19-16), într-o partidă din cadrul etapei a XVIII-a.

Chiar dacă din lotul folosit la Alba Iulia au lipsit pivoţii Dana Tămăşdan şi Ana Maria Mesaros, ambele fiind accidentate, echipa orădeană a dominat categoric partida, conducând pe tot parcursul jocului. Diferenţa de valoare între echipa orădeană şi "lanterna roşie" a clasamentului i-a permis Adrianei Niculescu să ruleze tot lotul avut la dipoziţie.
Punctele echipei noastre au fost marcate de Hughes 29, Jones 18, Gavra 13, Brown 11, Ulica 10, Sabău 6, Stoiedin 3.