Luceafărul a surclasat Viitorul Marghita
La Luceafărul au jucat din primul minut Sălăjan (46 D. Paul) - G. Bogdan, Iovan, Mintaş (46 Letan), G. Cornea - Lăscan - Cr. Jurca, Bundea, R. Moldovan, I. Pantea - Sg. Pop. Din minutul 60 echipa bihoreană a evoluat în formula D. Paul - Munteanu, Letan, Iovan, Achim - Ov. Ghilea - Fl. Neaga, C. Roşu, Ianc, Haş - Gh. Popescu. „A fost un joc util cu o echipă ambiţioasă în care am dorit să dăm mai multe minute celor care au jucat mai puţin cu FC Botoşani. A fost ultimul meci de pregătire şi acum ne concentrăm pentru startul sezonului. Sperăm să începem cât mai bine campionatul", a afirmat antrenorul Florin Farcaş. Luceafărul a jucat opt amicale în această iarnă, încheiate cu şase victorii, o remiză şi o înfrângere. "Luceferii" încep returul pe 9 martie, la Piteşti, cu FC Argeş.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.