Lipsa de experienţă şi-a spus cuvântul - Voleibalistele au ratat promovarea
CSU Oradea - Penicilina Iaşi 0-3 (7, 21, 21)
Orădencele a dovedit trac în debutul turneului de promovare şi au pierdut categoric, la 7, primul set al disputei cu echipa organizatoare. În seturile următoare, orădencele s-au ridicat la valoarea adversarelor, dar deşi a condus cu 19-18 (setul 2), respectiv 21-19 (setul 3), au fost trădate de lipsa de experienţă şi au cedat pe final, pierzând meciul cu 3-0.
CSU Oradea - Rapid Bucureşti 0-3 (23, 9, 20)
Orădencele au evoluat foarte bine în primul set al partidei cu giuleştencele, dar deşi au condus cu 18-14 şi 21-17, au plătit din nou tribut lipsei de experienţă. După un timeout cerut de antrenorul Rapidului, bucureştencele au egalat la 22 şi, într-un final tensionat de set, s-au impus cu 25-23. Deznodământul primului set le-a afectat pe orădence, care a pierdut fără drept de apel setul secund, la 9. Setul al treilea avea să fie şi ultimul, fiind câştigat tot de Rapid, cu 25-20, pentru un scor final de 3-0.
CSU Oradea - CSM Târgovişte 0-3
După eşecurile suferite în primele două partide, orădencele au căzut, iar lipsa de motivaţie le-a făcut să cedeze la 0 şi ultima partidă, disputată în faţa târgoviştencelor. La Iaşi, pentru CSU Oradea au evoluat: Maria Fica (căpitanul echipei), Iuliana Fica, Andreea Indrei, Mădălina Domniţa, Diana Belean, Vlad Corina, Stefan Cristina (care a implinit 18 ani), au mai evoluat Boit Andreea, Cartis Simina, Haidu Roxana.
Rezultatele complete înregistrate în turneul de promovare de la Iaşi:
CSU Oradea - Penicilina Iaşi 0-3
Rapid Bucureşti - CSM Târgovişte 3-1
Penicilina Iaşi - CSM Târgovişte 1-3
CSU Oradea - Rapid Bucureşti 0-3
Rapid Bucureşti - Penicilina Iaşi 0-3
CSU Oradea - CSM Târgovişte 0-3
Clasament: 1. Penicilina Iaşi (2 victorii), 2. CSM Târgovişte (2 v.), 3. Rapid Bucureşti (2 v.), 4. CSU Oradea 0 p.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.