După disputele de ieri, Liga Campionilor la fotbal programează în această seară, de la ora 21.45, ultimele cinci înfruntări din prima manşă a play-off-ului. Miza este una foarte mare, ţinând cont că echipele învingătoare în aceste "duble" vor obţine calificarea în grupele competiţiei. * În Belarus, BATE Borisov pare a avea de partea sa experienţa participării în această competiţie, în faţa israelienilor de la Hapoel Kiryat Shmona. * Anderlecht Bruxelles porneşte favorită în faţa echipei AEL Limassol, dar nu trebuie uitat faptul că în ediţia trecută o altă echipă cipriotă, APOEL Nicosia, a trecut de o grupă din care au mai făcut parte Zenit, FC Porto şi Şahtior Doneţk şi a ajuns până în sferturile de finală, fază în care a fost eliminată de Real Madrid.  * Dinamo Zagreb are prima şansă în "dubla" cu Maribor, dar slovenii sunt capabili să producă surpriza. * Confruntările dintre Braga şi Udinese se anunţă foarte echilibrate, ambele echipe sperând la intrarea în grupe. * După ce s-au calificat în Ligă, spaniolii de la Malaga nu se gândesc decât la intrarea în elită, deşi Panathinaikos se anunţă o "nucă tare" care ar putea profita de plecările unor jucători de valoare (Cazorla, Rondon, Mathijsen, Van Nistelrooy) din tabăra adversă. 

Programul meciurilor care se dispută în această seară, de la ora 21.45, în prima manşă a play-off-ului Ligii Campionilor:

BATE Borisov (Belarus) - Hapoel Kiryat Shmona (Israel)

Digi Sport 3: AEL Limassol (Cipru) - RSC Anderlecht (Belgia)

Dinamo Zagreb (Croaţia) - NK Maribor (Slovenia)

Digi Sport 2: Sporting Braga (Portugalia) - Udinese Calcio (Italia)

Digi Sport 1: Malaga CF (Spania) - Panathinaikos Atena (Grecia)

Partidele Spartak Moscova (Rusia) - Fenerbahce Istanbul (Turcia), FC Basel (Elveţia) - CFR Cluj-Napoca (România), Helsingborgs (Suedia) - Celtic Glasgow (Scoţia), Borussia Mönchengladbach (Germania) - Dinamo Kiev (Ucraina) şi FC Copenhaga (Danemarca) - Lille (Franţa) s-au disputat aseară, după închiderea ediţiei.

Meciurile retur sunt programate în 28 şi 29 august.