Liga a V-a, etapa 6 - Vadu Crișului și Roșia rămân neînvinse
Liderii celor două seriii, AS Vadu Crișului și Unirea Roșia, continuă seria invincibilității și după etapa a 6-a din Liga a V-a, roșienii având chiar punctaj maxim!
În Seria Nord, dincolo de parcursul aproape perfect al celor din Vadu Crișului, ar mai fi de remarcat scorul rundei stabilit de a doua clasată, Viitorul Tărian, pe seama Viitorului Bratca, precum și primul succes stagional repurtat de echipa secundă a CS Diosig. Podiumul este completat de Minerul Șuncuiuș, care a confirmat perioada fastă și la Țețchea.
În Seria Nord, AS Roșia n-a avut probleme cu Zorile Buntești, echipă cu un parcurs sub așteptări, și își menține avansul de șase puncte față de surprizele plăcute AS Olcea, victorioasă cu Viitorul Batăr și Vulturul Dobrești, învingătoare în dauna lui Inter Nojorid. Biharea Vașcău și-a ameliorat golaverajul după meciul cu ultima clasată, Vida Pomezeu.
SERIA NORD
CS Diosig II - Inter Aştileu 6-3
Marcatori: Bortiș 17, 33, Mehes 25, Ficso 38, Filip 47, Szabo A. 68 / Cr. Butuc 31, Sitău 35, 82
Viitorul Tărian - Viitorul Bratca 7-2
Marcatori: Foltuț 6, Selejan 8, Cr. Pop 33, 53, Csokasi 56, Sava 65, Ilisie 73 / Criste 86, Dungău 88
AS Vadu Crişului - Voinţa Cheresig 3-1 (1-1)
Marcatori: Cătălin Popa 18, Robert Haşas 54, 60 / Mircea Cristea 33
Locadin Ţeţchea - Minerul Şuncuiuş 2-3
Marcatori: F. Gheorghe 60, S. Mladin 68 / Teodorescu 25, Postolachi 82, 85
CLASAMENT
1. Vadu Crișului 6 5 1 0 19-7 16
----------------------------------------------------------------------
2. Tărian 6 5 0 1 19-9 15
----------------------------------------------------------------------
3. Șuncuiuș 6 4 1 1 13-5 13
4. Aștileu 6 3 1 2 13-14 10
5. Cheresig6 2 0 4 4-10 6
6. Bratca 6 1 1 4 10-17 4
7. Țețchea 6 1 0 5 10-17 3
8. CS Diosig 2 6 1 0 5 10-19 3
Etapa viitoare (duminică, 24 octombrie, ora 15.00): Inter Aștileu - Viitorul Tărian; Voința Cheresig - CS Diosig II; Minerul Șuncuiuș - AS Vadu Crișului; Viitorul Bratca - Locadin Țețchea.
SERIA SUD
Unirea Roşia - Zorile Bunteşti 4-1
Marcatori: Bolha 15, 28, Patronea 38, Ușvat 54 / Diniș 67
AS Olcea - Viitorul Batăr 2-0
Marcatori: Mateoc 19, P. Bachesz 32
Vulturul Dobreşti - Inter Nojorid 1-0
Marcator: Gliția 85
Biharea Vaşcău - Vida Pomezeu 6-2
Marcatori: Cuciula 12 (autogol), G. Boc 20, 45 (11 m), Bulcău 31, A. Sabău 51, Micula 79 / Petruș 36 (11 m), B. Ivan 83
CLASAMENT
1. Roșia 6 6 0 0 21-3 18
-----------------------------------------------------------------------
2. AS Olcea 6 4 0 2 8-5 12
3. Dobrești 5 4 0 1 7-6 12
4. Inter Nojorid 6 3 0 3 8-5 9
5. Vașcău 5 2 0 3 12-12 6
6. Batăr 6 1 1 4 10-14 4
7. Buntești 6 1 1 4 8-13 4
8. Pomezeu 6 1 0 5 7-17 3
Etapa viitoare (duminică, 24 octombrie, ora 15.00): Zorile Buntești - AS Olcea; Inter Nojorid - Unirea Roșia; Vida Pomezeu - Vulturul Dobrești; Viitorul Batăr - Biharea Vașcău.
Să ne sugi pe toți din Buntești!
Prostule, ai fost la meciul ZORILE BUNTEȘTI - DOBREȘTI? După ce vorbești aiurea? Au fost greșeli mari de arbitraj împotriva echipei din BUNTEȘTI! Taci din gură și nu mai comenta aberații pe aici.
Rușine Buntesti
Cel mai slab început de campionat din istoria echipei din Buntești!