Liga a V-a, etapa 4 - Seria I
CSC Viitorul Bratca - ACS CAO 1910 Oradea 0–2
Marcatori: Haş, Paşca
Foresta Tileagd - Voinţa Suplac 4–1
Marcatori: V. Ficuț 38, 45, Gyuro 42, 77 / Cadar 70
AS Slovan Valea Cerului - LPS Bihorul 2–0
Marcatori: Tribulic 52, Kubalak 59
Minerul Şuncuiuş - Cetatea Biharia 3–0
Marcatori: Brândaș 39, Dungău 70, C. Popa 88
CS Dinamo Leonardo - AS Vadu Crișului 5–2
Marcatori: Grozav 4, Gado 6, 32, Pușcău 80 (autogol), Ember 85 / Kiss 20 (11 m), Gubics 22
Inter Aştileu - ACS Progresul Sâniob 5–3
Marcatori: Oprea 20, 26 (11 m), 47, Dumiter 86 (11 m), 88 / Bajgyik 15, 37, 75
Locadin Ţeţchea - Toldy Sânnicolau de Munte 2–1
Marcatori: Fekete 68, Varga 73 / Kereszturi 33
CLASAMENT
1. CAO 4 4 0 0 29-4 12
------------------------------------------------------------------------
2. Dinamo Oradea 4 3 1 0 25-8 10
3. Tileagd 4 3 1 0 14-4 10
4. Şuncuiuş 4 3 0 1 14-7 9
5. Inter Aştileu 4 2 1 1 14-13 7
6. Valea Cerului 4 2 0 2 10-7 6
7. Voinţa Suplac 4 2 0 2 13-11 6
8. Ţeţchea 4 2 0 2 11-9 6
9. Cetatea Biharia 4 2 0 2 7-8 6
10. Vadu Crișului 4 1 1 2 8-12 4
11.Viitorul Bratca 4 1 0 3 9-12 3
12. LPS Bihorul 4 1 0 3 6-16 3
13. Sâniob 4 0 0 4 6-26 0
14. Toldy 4 0 0 4 4-31 0
Etapa viitoare (23-24 septembrie): ACS CAO 1910 Oradea - Foresta Tileagd; Voinţa Suplac - AS Slovan Valea Cerului; LPS Bihorul - Minerul Şuncuiuş; Cetatea Biharia - CS Dinamo Leonardo; AS Vadu Crișului - ACS Progresul Sâniob; Locadin Ţeţchea - Inter Aştileu; Toldy Sânnicolau de Munte - CSC Viitorul Bratca.
SERIA a II-a
Vulturul Dobreşti - Victoria Avram Iancu 2 – 1
Marcatori: Pașca 38, Cl. Dume 73 / Cr. Țârlea 65
Viitorul Tărian - Voinţa Cheresig 1-1
Marcatori: F. Ilisie 17 / Cearnău 3
Unirea Roşia - Vida Pomezeu 3–2
Marcatori: I. Moce 8, Hahău 55, Oraș 66 / Malița 15 (autogol), Ștefan 88
ACS Voința Ciumeghiu - Izvorul Cociuba Mare 0-1
Marcator: A. Irimie 84
Meciul Zorile Buntești - AS Unirea Oşorhei 2016 a fost întrerupt în minutul 24 din cauza furtunii şi va fi reprogramat.
Gloria Căbeşti - Victoria Tulca 2–2
Marcatori: G. Cotrău 87 (autogol), Țiboc 90+3 / Milian 17, Leuce 44
CLASAMENT
1. Unirea Oşorhei 3 3 0 0 13-0 9
-------------------------------------------------------------------------
2. Unirea Roşia 4 3 0 1 13-8 9
3. Gloria Căbeşti 4 2 2 0 11-7 8
4. Dobreşti 4 2 1 1 13-8 7
5. Avram Iancu 4 2 1 1 11-4 7
6. Zorile Bunteşti 3 2 0 1 16-3 6
7. Cociuba Mare 4 2 0 2 9-12 6
8. Voinţa Cheresig 4 1 2 1 7-7 5
9. Viitorul Tărian 4 1 1 2 5-10 4
10. Vida Pomezeu 4 1 0 3 6-15 3
11. Victoria Tulca 4 0 1 3 4-16 1
12. Ciumeghiu 4 0 0 4 2-20 0
Etapa viitoare (23-24 septembrie): Victoria Avram Iancu - Viitorul Tărian; Voinţa Cheresig - Unirea Roşia; Vida Pomezeu - ACS Voința Ciumeghiu; Izvorul Cociuba Mare - AS Unirea Oşorhei 2016; Gloria Căbeşti - Zorile Buntești; Victoria Tulca - Vulturul Dobreşti.
Comentarii
Nu există nici un comentariu.