Liga a IV-a - Liderul a pierdut primele puncte
Nicio echipă nu mai are punctaj maxim după etapa a 7-a. Liderul CSC Sânmartin a pierdut primele puncte la Beiuş şi a fost ajuns în clasament de Crişul Sântandrei, care a rezolvat din prima repriză meciul cu CS Diosig.
Podiumul este completat de Dacia Gepiu, care a realizat scorul rundei pe seama celor de la Biharea Vaşcău. Eficientă în deplasare, Unirea Valea lui Mihai se descurcă greu pe teren propriu, iar CSM Olimpia Salonta a profitat de acest lucru şi s-a impus clar în ultimul sfert de oră. CS Mădăras a izbutit primul succes stagional contra nou promovatei CS Săcueni şi a ieşit din zona retrogradabilă. Crişul Aleşd mai caută încă prima victorie, dar s-a întors neînvinsă de la Ştei. Viitorul Borş a confirmat forma bună în care se află şi în faţa CS Oşorhei, care a bifat al doilea eşec consecutiv. În fine, Unirea Livada şi Universitatea au încheiat nedecis, deznodământ oarecum previzibil, dacă luăm în considerare poziţiile apropiate din clasament.
CS Bihorul Beiuş - CSC Sînmartin 0-0
Bihorul: Odobasianu - Gavriş (87 Szatmari), Foghiş, N. Mihoc, C. Mîndru, G. Ciobriş, D. Stan, R. Pirtea, G. Popa, Tipea, R. Ţirban (57 Fl. Popa).
Antrenor: Alin Popa
CSC Sînmartin: Hava - Fitero, Cl. Popa, S. Ban, Cl. Copil, Ov. Morna, M. Trip, Bala, Cr. Copil, Fl. Lazăr, Varodi.
Antrenor: Ovidiu Morna
Cartonaşe galbene: Fl. Popa 78, Szatmari 88, G. Ciobriş 90, Odobasianu 90+3 / Cl. Copil 59, Fl. Lazăr 90
Arbitri: Daniel Dumuţa - George Bronţ, Ciprian Fechetea
Observator AJF: Radu Bitea
La juniori: 2-6
Viitorul Borş - CS Oşorhei 4-2
Au marcat: Waritz 1, 28, Gergely 41, Ozovehe 88 / Habakuk 30, T. Cheregi 90
Viitorul: Higyed - Em. Zadori, D. Tocuţ, Ov. Silaghi, Gergely, S. Zadori, Waritz (83 A. Zadori), Ov. Ienciu, Ozovehe, Balajti (90+2 Bologan), Tranculov (63 Keri).
Antrenor: Ovidiu Lazăr
CS Oşorhei: Danciu - Filimon, Şorca, M. Gal, C. Chiş, Drinc, Ciorba, Habakuk, Suciu, Groza, T. Cheregi.
Antrenor: Petru Gabor
Cartonaşe galbene: Balajti 30, Waritz 46 / M. Gal 27, Sg. Nicoară 40, T. Cheregi 45+1, Drinc 65, Şorca 80
Arbitri: Sergiu Bărcan - Gabrian Terici, Bogdan Bărar
Observator AJF: Ştefan Gallovits
La juniori: 1-1
Unirea Livada - FC Universitatea Oradea 1-1
Au marcat: A. Mureşan 5 / M. Şandra 52
Unirea: C. Verdeş - M. Popa, D. Toma, Szeles, V. Ienciu (79 Copos), B. Laslău (57 Al. Lele), V. Todor, Cl. Crişan, Borzescu, Moisi, A. Mureşan.
Antrenor: Mădălin Popa
Universitatea: Săvescu - D. Jurcă (46 Ungur), Tegzeş, C. Giura, V. Pop, A. Toma, Ferik, Gavrilaş, Al. Ilieş (75 Moskola), Şandra, R. Baran.
Antrenor: Lucian Stance
Cartonaşe galbene: D. Toma 35, V. Todor 84 / C. Giura 17, V. Pop 75, Ungur 78
Arbitri: Adrian Pop - Radu Bandula, Alin Opriş
Observator AJF: Mircea Bărcan
La juniori: 0-5
Unirea Valea lui Mihai - Olimpia Salonta 0-3
Au marcat: Sg. Ciocan 75, Iga 87, G. Buta 90+1
Unirea: G. Gabor - R. Crişan, B. Iova (83 Kiss), Foriş, Hosu, Toth, R. Ştefan (75 J. Gabor), Daroczi, Cr. Sandor, Horvath (61 Morgovan), Gego.
Antrenor: Alexandru Fele
Olimpia: Zaha - Sg. Pintea, Perţ, Bursuc, Nan (78 G. Buta), Iga, Daina, C. Oltean, Selejan, Sg. Ciocan, Gyori.
Antrenor: Ruben Ţirban
Cartonaşe galbene: Horvth 26, R. Ştefan 39, J. Gabor 90+1 / Daina 40, Pintea 83, Perţ 90+1, Oltean 90+3
Arbitri: Vasile Cozac - Florin Toia, Alex Beleneşi
Observator AJF: Gheorghe Rusu
La juniori: 2-6
Crişul Sântandrei - CS Diosig 2-0
Au marcat: Fl. Buz 28, R. Giura 33
Crişul: T. Deac - L. Dărăban, Novak, Bundea, R Giura (90 Cr. Dărăban), Covaciu, Şumălan, Chişvasi (75 Nistor), Lavsincsik, Fl. Buz, G. Cornea.
Antrenor: Gheorghe Ghiţ
CS Diosig: Gheţe - Berindei, Marc, Toseschi, Arsene, Şereş, B. Leş (23 Sg. Popa), R. Bogdan (68 G. Moga), B. Praja. A. Iacob, M. Petran.
Antrenor: Zoltan Vig
Cartonaşe galbene: Bundea 41, Şumălan 77, G. Cornea 88, L. Dărăban 90 / -
Arbitri: Raoul Roşu - Cristian Gozman, Cristian Bologan
Observator AJF: Ioan Pirtea
La juniori: 4-0
CS Mădăras - CS Săcueni 3-0
Au marcat: Al. Lezeu 26, C. Şipoş 67, R. Puşcaş 90+2
CS Mădăras: S. Ardelean - D. Mughiuruş (77 Aburdan), Ad. Petricău, P. Pereţ, V. Petricău, Al. Lezeu (90+1 Buzgău), Cr. Jurcuţ, C. Şipoş, I. Chişe (80 C. Chişe), R. Puşcaş, Gh. David.
Antrenor: Lorand Kadar
CS Săcueni: Armos - Letai, Mare (77 Deak), Pal, Olah, Lorincz, Boros, Racz (64 Koncz), Lukacs, Ikpe, Cr. Sas.
Antrenor: Sandor Gergely
Cartonaşe galbene: Cr. Jurcuţ 36 / Lukacs 31, Lorincz 66
Arbitri: Andrei Pirtea - Raul Ardelean, Marius Matica
Observator AJF: Ioan Olaru
La juniori: 2-2.
Dacia Gepiu - Biharea Vaşcău 6-1
Au marcat: Ad. Buştea 13, 56, Fl. Neaga 31, D. Cuc 45, 48 penalty, 83 penalty / Bulcău 61
La juniori: 2-1
CSO Ştei - Crişul Aleşd 1-1
Au marcat: Haica 16 / Bot 9
La juniori: 5-0
CLASAMENT - SENIORI
1. CSC Sînmartin 7 6 1 0 17-5 19
---------------------------------------------------------------------------------------
2. Crişul Sântandrei 7 6 1 0 14-5 19
3. Dacia Gepiu 7 5 1 1 23-9 16
4. CS Diosig 7 5 0 2 16-13 15
5. CS Oşorhei 7 3 2 2 15-9 11
6. Bihorul Beiuş 7 3 2 2 11-14 11
7. Viitorul Borş 7 3 1 3 19-11 10
8. Unirea Livada 7 3 1 3 10-9 10
9. Olimpia Salonta 7 3 0 4 23-18 9
10. FC Universitatea 7 2 3 2 13-10 9
11. CSO Ştei 7 2 2 3 11-13 8
12. Unirea Valea lui Mihai7 2 1 4 11-15 7
13. CS Săcueni 7 2 0 5 6-17 6
14. CS Mădăras 7 1 1 5 12-21 4
-------------------------------------------------------------------------------------------
15. Biharea Vaşcău 7 1 0 6 10-29 3
16. Crişul Aleşd 7 0 2 5 9-22 2
CLASAMENT JUNIORI A1
1. Olimpia Salonta 7 7 0 0 54-6 21
----------------------------------------------------------------------------------------------
2. Universitatea Oradea 7 6 0 1 49-8 18
3. Crişul Sântandrei 7 6 0 1 35-6 18
4. CS Oşorhei 7 5 2 0 36-5 17
5. CSC Sânmartin 7 5 0 2 36-10 15
6. CS Diosig 7 4 0 3 20-18 12
7. Bihorul Beiuş 7 3 1 3 30-15 10
8. CS Mădăras 7 3 1 3 23-30 10
9. Viitorul Borş 7 3 1 3 15-23 10
10. CSO Ştei 7 3 0 4 13-29 9
11. Unirea Livada 7 2 0 5 8-18 6
12. Valea lui Mihai 7 2 0 5 8-36 6
13. CS Săcueni 7 1 2 4 9-26 5
14. Crişul Aleşd 7 1 0 6 12-32 3
15. Dacia Gepiu 7 1 0 6 6-52 3
16. Biharea Vaşcău 7 0 1 6 6-47 1
Etapa viitoare (14-15 octombrie): CSM Olimpia Salonta - Viitorul Borş; CSC Sânmartin - CS Unirea Valea lui Mihai; Biharea Marmogranit Vaşcău - CS Bihorul Beiuş; CS Săcueni - CSC Dacia Gepiu; CS Mădăras - Unirea Livada; Clubul Sportiv Oşorhei - CSC Crişul Sântandrei; CS Diosig - CSO Ştei; Crişul Aleşd - FC Universitatea Oradea.
Comentarii
Nu există nici un comentariu.