Liga a IV-a la fotbal - A căzut cortina peste stagiunea de toamnă
Ultima etapă (15) a turului de campionat a fost una a gazdelor, 7 dintre cele 8 jocuri fiind adjudecate de către echipele care au evoluat pe propriul teren. Primele două clasate şi-au respectat cartea de vizită câştigându-şi detaşat duelurile din propriul fief. Derby-ul rundei a fost adjudecat de către Crişul Sântandrei care s-a impus 3-1 în deplasare cu Unirea Livada.
Rezultate şi marcatori:
CAO Oradea – Bihorul Beiuș 4-0 (1-0)
Au marcat: Alin Panti 7, Blăgea 53 penalty, Ş. Man 81, D. Costea 90+2
Viitorul Borș – Crișul Aleșd 6-2 (4-0)
Au marcat: M. Kiss 9, Waritz 21, V. Petricău 27, R. Giura 30, Alungi 80, Zadori 90 / Horvat 56, Mîndrilă 67
CSO Ștei – CS Săcueni 1-0 (1-0)
A marcat: Gruie 41
CS Diosig – Olimpia Salonta 2-1 (0-0)
Au marcat: Sg. Popa 49, Borzescu 66 / Al. Sima 51
Unirea Valea lui Mihai – Foresta Tileagd 2-0 (0-0)
A marcat: Al. Gego 58, 65
CS Mădăras – CSC Sânmartin II 2-1 (2-0)
Au marcat: R. Puşcaş 11, Oltean 23 / E. Bala 83
Unirea Livada – Crișul Sântandrei 1-3 (0-1)
Au marcat: S. Ungur 62 autogol / Șumălan 34, 63, R. Matei 85
Meciul Universitatea Oradea – CS Oșorhei, scor 1-0, s-a desfășurat în devans.
CLASAMENT
1. CAO Oradea 15 15 0 0 69-6 45
.................................................................................
2. Viitorul Borş 15 11 2 2 53-19 35
3. Crişul Sântandrei 15 10 1 4 36-20 31
4. CSO Ştei 15 10 1 4 31-16 31
5. Unirea Livada 15 9 1 5 28-19 28
6. Valea lui Mihai 15 9 0 6 37-33 27
7. FC Universitatea 15 7 2 6 31-21 23
8. CS Oşorhei 15 7 1 7 34-31 22
9. CS Diosig 15 6 1 8 30-45 19
10. CSC Sânmartin II 15 5 1 9 22-34 16
11. CS Mădăras 15 5 1 9 23-47 16
12. Olimpia Salonta 15 4 1 10 22-34 13
..................................................................................
13. Foresta Tileagd 15 3 4 8 26-43 13
14. Bihorul Beiuş 15 4 1 10 24-46 13
...................................................................................
15. CS Săcueni 15 3 1 11 16-44 10
16. Crişul Aleşd 15 3 0 12 20-45 9
Etapa viitoare (7-8 martie 2020): Viitorul Borş – Bihorul Beiuş, CS Mădăras – CAO Oradea, Unirea Valea lui Mihai – Crişul Aleşd, Universitatea Oradea – Foresta Tileagd, Unirea Livada – CS Oşorhei, CSO Ştei – Crişul Sântandrei, CS Diosig – CS Săcueni şi CSC Sânmartin II – Olimpia Salonta.
Comentarii
Nu există nici un comentariu.