Liga a IV-a - Kinder Paleu e sigură de primul loc
* Etapa a 26-a a clarificat, dacă mai era cazul, problema câştigătoarei campionatului Ligii a IV-a, doar lupta pentru evitarea retrogradării mai având o necunoscută. Învinsă la Vaşcău, Crişul Sântandrei şi-a compromis puţinele şanse pe care le mai avea la primul loc. * Liderul Kinder Paleu şi-a mărit avansul după victoria obţinută cu şansă în faţa Luceafărului II, golul desprinderii fiind marcat în prelungiri. * Ocupanta locului 3, FC Hidişel, nu a făcut concesii unui adversar ameninţat serios cu retrogradarea, Cetatea Valea lui Mihai, de care a dispus la scor de neprezentare, concretizat în repriza secundă. * Un succes similar a repurtat şi CSO Ştei în dauna lui CSC Sânmartin, şteienii ajungând pe locul 4 după rezultatele pozitive din ultima perioadă. * Fără probleme a trecut şi Victoria Avram Iancu de ultima clasată, Locadin Ţeţchea, resemnată deja cu statutul de echipă retrogradată. * Scorul rundei l-a furnizat o echipă aflată în suferinţă, Crişul Aleşd, pe seama unei alte formaţii din subsolul clasamentului, Viitorul Borş. * Într-un meci fără miză, Liberty a tranşat rapid duelul cu Viitorul Marghita.
Rezultatele şi marcatorii etapei a 26-a:
CSO Ştei - CSC Sânmartin 3-0
Marcatori: Modan 18, Cr. Pele 35, 85
La juniori: 5-1
Crişul Aleşd - Viitorul Borş 6-1
Marcatori: Madar 34, Fogaraşi 43, 83, Balogh 57, B. Coste 77, A. Cipău 88 / Hodişan 61
*Eliminaţi: Balogh A. (16) , Moisi (80), ambii de la Viitorul Borş, pentru lovirea adversarului
La juniori: 3-2
Luceafărul II Mădăras - Kinder Paleu 1-2
Marcatori: Buştea 17 / Kiss E. 80 (11 m), Balea 90+4
La juniori: 4-0
Biharea Vaşcău - Crişul Sântandrei 2-1
Marcatori: Haica 15, Micula 85 / Ramariavelo 65
* Eliminat: Ienciu 75 (Vaşcău) - pentru cumul de cartonaşe galbene
La juniori: 4-0
CF Liberty - Viitorul Marghita 2-0
Marcatori: Pereţ 15, Creţ 22
La juniori: 2-1
FC Hidişelul de Sus - Unirea Valea lui Mihai 3-0
Marcatori: Agiurgioaiei 52, Paul 77, Fărcuţa 81
La juniori 1-1
Victoria Avram Iancu - Locadin Ţeţchea 3-0
Marcatori: Ciocan 42, Haiduc 44, Chivari 73
La juniori: 10-2.
Poiana Budureasa a stat.
CLASAMENT - SENIORI
1. Kinder Paleu 25 21 2 2 67-20 65
-------------------------------------------------------------------------------
2. Crişul Sântandrei 24 18 0 6 62-21 54
3. FC Hidişel 24 16 4 4 58-32 52
4. CSO Ştei 24 11 5 8 36-32 38
5. Poiana Budureasa 24 11 5 8 40-37 38
6. CF Liberty 24 11 4 8 51-37 37
7. Viitorul Marghita 24 10 4 10 26-31 34
8. CSC Sânmartin 24 9 6 7 29-33 33
9. Victoria A. Iancu 24 9 5 10 50-54 32
10. Biharea Vaşcău 24 8 4 12 32-42 28
11. Viitorul Borş 25 6 6 13 42-56 24
12. Crişul Aleşd 24 5 7 12 27-46 22
13. Luceafărul II 24 6 3 15 34-57 21
-----------------------------------------------------------------------------------
14. Cetatea Valea 25 5 5 15 32-51 20
15. Locadin Ţeţchea 25 3 6 16 33-71 15
Etapa viitoare:
SÂMBĂTĂ: CSC Sânmartin - Victoria Avram Iancu (ora 15.00, seniorii - ora 17.00, juniorii, la Cordău); Viitorul Borş - Luceafărul II Mădăras; Cetatea Valea lui Mihai - Crişul Aleşd; Locadin Ţeţchea - FC Hidişel (ora 17.00, seniorii - ora 15.00, juniorii).
DUMINICĂ: Crişul Sântandrei - CSO Ştei, Poiana Budureasa - Viitorul Marghita; Biharea Vaşcău - CF Liberty Salonta (ora 17.00, seniorii - ora 15.00, juniorii). Kinder Paleu va sta.



ce sa treaca vascau de hidisel ca le da hidiselu cu terenu in cap 5-0 scor corect :)
sunt un om de fotbal sunt foarte neutru si zic ca cea mai buna echipa de liga4 este santandreiul..acolo sa-u investit bani stadion cu tribuna acoperita gazon superb vestiare de invidiat etc.etc .e frumos sa privesti un meci la santandrei eu zic ca acolo viitorul suna bine!!! bravo santandrei!!.
Liberty echipa cu blaturile sper sa primiti ce merita ti la vascau acolo cu boca nu merge cu poveste
Muistiiii huuuuuuuuu
felicitariboca tie ca antrenor felicitari echipei citeodata fotbalul e mincinos dacx iti bati joc de el isi bate si el joc de tine a fost un rezultat mincinos stim cu totii ca e greu de batut acolo datorita presiunii pe albitri jucatorii dar oricum felicitari rezultatul de pe teren se omologheaza intotdeauna dar exista un dar sa dea dumnezeu sa treceti de hidisel in cupa ca cu ei veti juca si sa ne vedem in finala sa ne mai bateti odata bafta fellicitari si asteptam cu nerabdare sa ne mai intilnim prieteneste binenteles e mare lucru sa ai un prieten cum zici tu boca... un telefon prieteneste si zile la frustati tai ca dianu nu tea bombardat cu tel sa stai drepti a sunat un amic cum iii zici tu bafta felicitari
felicitariboca tie ca antrenor felicitari echipei citeodata fotbalul e mincinos dacx iti bati joc de el isi bate si el joc de tine a fost un rezultat mincinos stim cu totii ca e greu de batut acolo datorita presiunii pe albitri jucatorii dar oricum felicitari rezultatul de pe teren se omologheaza intotdeauna dar exista un dar sa dea dumnezeu sa treceti de hidisel in cupa ca cu ei veti juca si sa ne vedem in finala sa ne mai bateti odata bafta fellicitari si asteptam cu nerabdare sa ne mai intilnim prieteneste binenteles e mare lucru sa ai un prieten cum zici tu boca... un telefon prieteneste si zile la frustati tai ca dianu nu tea bombardat cu tel sa stai drepti a sunat un amic cum iii zici tu bafta felicitari
Nu ma sunat sa rezolve meciul a sunat un prieten.am castigat cu noroc si am jucat pe teren nu in culise cum se asteptau unii.imi felicit jucatorii pt atitudine chiar daca am avut 5 suspendati
sustinator,daca spui ca ati jucat pe bune de ce Dianu l-a bombardat pe Boca de la Vascu cu telefoane?ce vroia sa rezolve.?Stiai?
SI TOTUSI LA sintandrei SA FACUT TREABA DE LA 2 ANI DE PROMOVARE IN LIGA A PATRA NEAM BATUT PT LOCUL 1 nu uitati frustatilor ,fraierilor SA FACUT TREABA inca odata felicitari tuturor conducerii antrnorului baietilor si celor de pe linga echipa
frustrat si gunoi esti tu suporter si sa stii ca baietii de la santandrei au cistigat pe bune dac nu era pe bune si umblam.... eram departee si totusi pe cine roade cei care au plecat si se uita din tribuna .. oricum se vede ca la SANTANDREI SE VREA SI SA FACUT treaba buna FELICITARI ECHIPEI SI ANTRENORULUI si sa lasam invidia si rautatea frustatilor,, deoparte sa muncit si fara cei care au plecat sii roade invidia iau cu vascaul..boca sa nu uite ca la sintndrei au fost primiti cum se cuvine au fost omenitinu lovititi dar sa nu se intoarca roata sa depinda vreodata de santandrei si deacum inainte vor fi primite fiecare echipa la santandrei ca la vascau cu barbatie ca asa va place se vede si in legatura cu albitrajul sa va fie rusine ca omut...ca ala ca ala...suporterule gunoiule arata unde 7 albitraje omut la santandrei sa nu uitasm sai minjimca sint citiva albitri cu renume in oradea dar e usor sa comentezi cind pierdeti sa dati vina pe albitrii de ce nu te uiti la madaras cu paleu unde andrisca da 11 metri pe urma revine si da minge de albvitru sati fie rusine si inca odata FELICIITARI ECHIPEI SI ANTRENORULUI DIANU pt tot cea facut pentru SANTANDREI ca acolo in ziare nu scrie c
Frumoasa echipa ai facut boca la vascau si toate vorbele spuse prin oras ca te vei preda in fata lui dianu au fost doar vorbe .felicitari si toti suporteri sa stii ca au avut,au si vor avea incredere in tine.felicitari baieti
cum se poate santandrei sa aiba de 7 ori pe omut arbitru la meciuri de acasa?nici asa nu au castigat campionatul.sa va fie rusine impreuna cu vancea si pantea.
bai..suporter..mai bine ai tacea vezi ca esti fraier si habar n-ai ce vorbesti..
frustratii de la santandrei mai sperau la locul 1 cu 6 infrangeri.mai bine ar povestii dianu cum au incercat sa castige ultimele jocuri