Liga a IV-a - Etapă cu rezultate normale
A plouat cu goluri şi în runda a opta din Liga a IV-a, marcându-se de 39 de ori în cele opt meciuri. Niciun meci nu s-a încheiat la egalitate, gazdele impunându-se în cinci partide, iar oaspeţii în trei jocuri, toate încheiate cu rezultate scontate.
Rezultatele rundei a 8-a:
CSO Ştei – Unirea Valea lui Mihai 2-0 (1-0)
Marcatori: Gruie 31, R. Pirtea 89
CSC Sânmartin II – CAO 1910 Oradea 0-4 (0-1)
Marcatori: M. Hosu 18, 90+1, A. Panti 58, C. Letan 84 din 11 m
Olimpia Salonta – CS Bihorul Beiuş 6-2 (1-1)
Marcatori: C. Şipoş 24, 69, 86, Perţ 49 din 11 m, Cr. Ţârlea 66, Varga 90+4 / Tipea 19, Raul Lasc 63
CS Săcueni – Crişul Aleşd 3-5 (0-3)
Marcatori: R. Gergely 46, N. Lorincz 51, V. Ţap 82 autogol / Ad. Horvat 11, V. Ţap 15, V. Gordan 25, S. Mîndrilă 89, An. Boier 90+4
CS Oşorhei – CS Mădăras 3-1 (1-0)
Marcatori: S. Ban 18, P. Suciu 55, 65 / Fl. Buzgău 70
CS Diosig – Viitorul Borş 1-6 (0-2)
Marcatori: Berindei 85 / V. Petricău 34, 37, 48, Ov. Ienciu 70, S. Zadori 89, Em. Zadori 90+1
Unirea Livada – FC Universitatea Oradea 2-1 (2-0)
Marcatori: B. Laslău 24, Fl. David 41 / C. Bulz 70
Crişul Sântandrei – Foresta Tileagd 2-1 (1-1)
Marcatori: Kun 5, Cl. Copil 85 / R. Gado 1
CLASAMENT
1.CAO Oradea 8 8 0 0 38-3 24
......................................................................................................
2. Crişul Sântandrei 8 6 1 1 21-5 19
3. CSO Ştei 8 6 0 2 19-11 18
4. Viitorul Borş 8 5 1 2 23-13 16
5. CS Oşorhei 8 4 1 3 18-14 13
6. CSC II Sânmartin 8 4 1 3 15-16 13
7. CS Diosig 8 4 1 3 22-24 13
8. Unirea Livada 8 4 0 4 15-13 12
9. Olimpia Salonta 8 3 1 4 14-15 10
10. Valea lui Mihai 8 3 0 5 16-25 9
11. CS Săcueni 8 3 0 5 12-21 9
12. Crişul Aleşd 8 3 0 5 13-21 9
.....................................................................................................
13. Universitatea 8 2 1 5 13-15 7
14. CS Mădăras 8 2 1 5 11-26 7
..................................................................................................
15. Foresta Tileagd 8 1 2 5 13-25 5
16. Bihorul Beiuş 8 1 0 7 11-28 3
Etapa viitoare (19-20 octombrie): ACS CAO 1910 Oradea – Olimpia Salonta, FC Universitatea Oradea – CSO Ştei, Viitorul Borş – CSC Sânmartin II, Crişul Aleşd – Crişul Sântandrei, Unirea Valea lui Mihai – CS Diosig Bihardioszeg, CS Mădăras – Unirea Livada, CS Bihorul Beiuş – CS Săcueni, Foresta Tileagd – CS Oşorhei.
Toată lumea știe, bîtea-i meserie.
Mihoc ce antrenezi la Beiuş? Oi? Ca vad ca o cam furati peste tot!!
Cui credeti ca ii este frica de etilotest in judetul bihor? a) soni b) peti c) rusu c) bitea