Campionatul Naţional de fotbal-tenis pentru seniori programează, la finele acestei săptămâni, la Oradea, cea de-a cincea etapă a ediţiei 2007. Organizată de CS Frontiera Oradea (antrenor Gheorghe Grădinaru), etapa va avea loc la Sala de Sport a Colegiului Tehnic "Traian Vuia" Oradea. Înaintea întrecerii de la seniori, astăzi, de la ora 10.00, va avea loc o nouă etapă şi în Campionatul Naţional de juniori, în care judeţul Bihor este bine reprezentat. Vor concura cluburile orădene Crişul şi Frontiera, Tengo 1 şi Tengo 2 Salonta, dar şi alte cluburi, din Lupeni, Alexandria şi Cluj-Napoca. Întrecerea seniorilor va debuta, mâine, de la ora 9.00. După disputarea primelor patru etape, în clasamentul general conduce echipa Tengo Salonta, care are un avans de cinci puncte faţă de campioana naţională en-titre, Petrom Ploieşti. Salontanii speră să-şi păstreze sau chiar să-şi mărească acest avans, în timp ce cea de-a doua echipă bihoreană prezentă în competiţie, Frontiera Oradea, speră într-o evoluţie cât mai bună. Antrenată de Vasile Sorean, echipa Tengo Salonta îi va avea în componenţă pe Georgel Bobiş, Páljános Zoltán şi Hanyecz Imre, iar antrenorul de la Frontiera Oradea, Gheorghe Grădinaru, îi va avea la dispoziţie pe Dan Dobocan, Szabo Francisc şi Gheorghe Tot.