Karateka şteieni, victorioşi la Timişoara
Clubul Sportiv Tamashyi Timişoara, în colaborare cu Agenţia Judeţeană de Sport Timiş şi Primăria Timişoara, au organizat a 10-a ediţie a competiţiei de kickboxing full-contact (după reguli de K1), "Luptă Timişoara".
Turneul desfăşurat la Sala Olimpia a reunit la start circa 300 de sportivi, de la 60 de cluburi din ţară, printre aceştia regăsindu-se şi karateka de la CS ''Crişul Negru'' Ştei, antrenaţi de prof. Alin Paşca. Tinerii sportivi şteieni au avut evoluţii foarte bune, reuşind să se claseze pe primul loc la categoria - 20 kg, ocupat de Adrian Petruse, 7 ani. Tot prima poziţie au ocupat şi Raul Bortiş, 16 ani, categoria - 60 kg, şi Cătălin Pantea, 16 ani, categoria - 65 kg. A fost primul turneu la care au participat karatiştii steieni în acest an, următorul urmând să aibă loc în luna martie.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.