Kádár Kálmán, la „borna" 34
Vara trecută, după revenirea de la Jocurile Olimpice de la Londra, Kadar s-a retras de la echipa naţională şi a continuat doar la echipa de club, cu care a ajuns în optimile Ligii Campionilor, pe plan intern cucerind al şaptelea titlu naţional consecutiv. A acceptat şi o nouă provocare, colaborând cu Eugen Băjenaru la pregătirea formaţiei de juniori I, care a devenit campioană naţională. „A fost o experienţă benefică pentru mine. Mă bucur că băieţii au muncit exemplar, s-au dăruit şi au câştigat campionatul şi sunt sigur, că în viitor, mai mulţi tineri poloişti vor putea face saltul spre echipa campioană", susţine Kadar, care a devenit campion la primul sezon în care s-a aflat pe banca tehnică. Poloistul-antrenor şi-a adus aminte că, pe când era junior, a cucerit primul titlu naţional la prima participare în campionat, evoluând tot sub culorile CS Crişul. Referitor la planurile de viitor, Kadar a afirmat că nu se gândeşte deocamdată la retragere şi doreşte să mai ajute campioana României, dacă şi oficialii clubului vor dori acest lucru. La Mulţi Ani şi din partea noastră!



Comentarii
Nu există nici un comentariu.