Juniorii II au ţintit zece medalii
Secţia de tir a CS Universitar Oradea s-a întors cu zece medalii, patru la individual şi şase pe echipe, de la CN pentru juniori II (pentru arme cu glonţ), disputat la Bucureşti.
Sportivii pregătiţi de Vasile Leţ şi Adriana Floruţa au obţinut un loc I, patru locuri II şi cinci locuri III. Medaliaţi au fost Cristina Stoie, Coralia Purdea, Ramona Cicortaş în proba de puşcă, respectiv Sebastian Blajec, Norbert Grama, Alexandra Cheregi şi Andreea Popescu în proba de pistol.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.