Juniorii de la FC Bihor au jucat la Nyiregyhaza
Grupele de juniori republicani A si B ale CS FC Bihor Oradea au susţinut sâmbătă, 26 ianuarie, două amicale cu formatiile similare ale Academiei Bozsik din Nyiregyhaza (Ungaria).
Pe un frig pătrunzător, dar în condiţii optime pentru fotbal (teren sintetic foarte bun) orădenii şi-au măsurat forţele cu echipele maghiare ale Academiei de fotbal din Nyiregyhaza. La juniori A, orădenii au evoluat cu un lot mai tânăr decât adversarii lor, fiind introduşi şi trei jucători născuţi în anul 1997 (cu trei ani mai mici decât limita de vârstă). Partida s-a încheiat la egalitate, scor 2-2. La juniori B, maghiarii au dominat disputa reuşind să înscrie de şase ori, fără a primi gol. "Am avut parte de două teste utile în compania unor formaţii valoroase care beneficiază de aportul unor tineri de peste hotare, din Ucraina, dar şi România" - a precizat antrenorul Călin Cheregi, şeful Centrului de Copii şi Juniori a clubului FC Bihor.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.