CS Oşorhei a încheiat duminică prima parte a pregătirii centralizate de iarnă, efectuată la Stâna de Vale. Lotul antrenat de Cosmin Bodea a coborât duminică din „Stână" iar jucătorii au primit liber pentru ziua de luni.

Tot lotul deplasat este valid, iar Bodea s-a arătat mulţumit de faza „montană" a cantonamentului. „Băieţii au răspuns bine cerinţelor şi sunt mulţumit de cum s-au pregătit. Nimeni nu a făcut rabat de la efort pentru că era în interesul fiecăruia şi în interes comun până la urmă ca să înţeleagă importanţa acestei perioade de pregătire", a spus Bodea.  Astăzi, CS Oşorhei se va antrena la Băile Felix, mâine pe plan local iar joi dimineaţa lotul echipei bihorene se va deplasa în Ungaria, la Gyula, pentru trei zile de antrenamente.  Sâmbătă, CS Oşorhei va  întâlni la Gyula echipa lui Claudiu Niculescu, Damila Măciuca.  Până la ora primului joc din retur programul partidelor de pregătire rămâne nemodificat, adversarii fiind: Luceafărul Felix (20 februarie), Gyula Termal (23 februarie), Corona Braşov (26 februarie) şi FC Botoşani (2 martie)

Lotul deplasat la Stâna de Vale

Portari: Fildan, Hava, Sg. Ghilea, Danciu

Fundaşi: Fitero, Pintea, Pop Şerban, Morar, Ştefănuţ, Lupuţ, Toma, Nistor

Mijlocaşi: Galea, Magda, Todea, Ember, Moise, Andor, Ban, Axene

Atacanţi: Blănaru, Lupaşcu, Dobrescu.