Cu doar câteva zile până la meciul din Cupa României cu CS Oşorhei, antrenorul Gheorghe Silaghi nu îşi face mari speranţe pentru acest joc eliminatoriu. Partida se va disputa marţi, 25 august, de la ora 17.30, pe Stadionul Comunal din Alparea.

„Ne-am fi dorit să mergem mai departe, dar având în vedere faptul că mai sunt doar câteva zile până la acel meci, iar la echipa noastră s-au produs modificări majore, nu ne facem mari speranţe. Probabil vom evolua cu juniorii sau cu echipa a II-a, dar toţi cei care vor intra în teren vor avea ocazia să demonstreze că au valoarea necesară pentru a juca la echipa mare, deoarece stresul rezultatului nu va exista. Depinde doar de ei. În ceea ce priveşte adversarul, sunt convins că nu vor exista ambiţii inutile, deoarece suntem în relaţii bune cu cei de la CS Oşorhei", a declarat Gheorghe Silaghi cu privire la duelul eliminatoriu din Cupa României.