"Roş-albaştrii" au încheiat nedecis, 2-2 (1-0), al patrulea joc de verificare disputat pe perioada cantonamentului de la Sinaia. FC Bihor a întâlnit, ieri, o altă divizionară B, Petrolul Ploieşti, clasată pe locul patru la finalul turului în seria a II-a. Meciul s-a disputat pe Stadionul "Ilie Oană" din Ploieşti, pe durata a două reprize a câte 60 de minute. Amfitrionii au marcat primii în minutul 45, prin Marinescu, dintr-o lovitură indirectă din careu, contestată de orădeni. Aceştia din urmă au restabilit egalitatea în minutul 75, prin Voiculeţ, cu un şut la colţul lung, iar cinci minute mai târziu au preluat conducerea, graţie execuţiei lui Lungan. Scorul final a fost stabilit în minutul 80, când Buglea a marcat în urma unei faze în care Mindileac şi Pătraşcu au fost faultaţi. De altfel, fundaşul a suferit o comoţie cerebrală şi a fost transportat la spital. Tot în acest meci s-a mai accidentat şi Fele. FC Bihor (prima repriză): Lăzăreanu - Fl. Lazăr, Lupuţ, Bumb - Foro, Fl. Neaga, Strapak, Cisteian - Szelesi - V. Miculescu, Lupaşcu. FC Bihor (repriza a doua): Mindileac - Pătraşcu (Lukacs), Muscă, Oros - C. Oprea, Fele (Bugiu), Cl. Mutu, Lungan - Tempfli - Voiculeţ, V. Grigore. Gr. Tudor (incomplet refăcut) şi Achim (răcit) au fost menajaţi. Sâmbătă, zi în care vor încheia stagiul centralizat de pregătire, orădenii mai au programat un meci amical, cu FC Braşov.