Farul Constanţa - Luceafărul Oradea - Întâlnesc un adversar în derivă
Echipa orădeană efectuează cea mai lungă deplasare din această ediţie a Ligii a II-a. Sâmbătă, de la ora 11.00, Luceafărul joacă împotriva Farului Constanţa într-o partidă din etapa 17. Meciul va fi transmis în direct de Digi Sport, Telekom Sport şi Look TV.
"Luceferii" înfruntă o echipă disperată, aflată pe loc retrogradabil şi confruntată cu probleme interne, dar dornică să depăşească acest impas. Echipa antrenată de Petre Grigoraş şi cu Ciprian Marica şi Ionel Dănciulescu în staff-ul administrativ este la cinci puncte de ultimul loc salvator, pe care-l împart Luceafărul Oradea şi Aerostar Bacău. Gruparea orădeană este mai liniştită după succesul repurtat săptămâna trecută asupra celor de la Metaloglobus (3-0), dar nu ferită de griji şi ar trebui să profite de perioada mai slabă a constănţenilor.
SÂMBĂTĂ, ora 11.00
Dacia Unirea Brăila - Daco-Getica Bucureşti
Ripensia Timişoara - CS Mioveni
Academica Clinceni - Aerostar Bacău
CS Baloteşti - ASU Politehnica Timişoara
Pandurii Târgu Jiu - Energeticianul
Metaloglobus Bucureşti - Chindia Târgovişte
Ora 13.00
ACS Poli Timişoara - Petrolul Ploieşti - DigiSport 1, TelekomSport 1, Look TV
Ora 11:00
Sportul Snagov - Universitatea Cluj - DigiSport 1, TelekomSport 1, Look TV
DUMINICĂ ora 13.00
UTA Arad - FC Argeş - DigiSport 1, TelekomSport 1, Look TV
CLASAMENT
1. Chindia Târgovişte 16 12 2 2 36-17 38
2. Sportul Snagov 16 11 3 2 28-13 36
--------------------------------------------------------------------------------
3. Petrolul Ploieşti 16 11 2 3 33-14 35
----------------------------------------------------------------------------------
4. Universitatea Cluj 16 10 3 3 38-13 33
5. Academica Clinceni 16 11 0 5 33-11 33
6. FC Argeş 16 9 5 2 30-12 32
7. CS Mioveni 16 10 2 4 29-11 32
8. ACS Energeticianul 16 7 3 6 25-19 24
9. UTA Arad 16 7 2 7 25-23 23
10. Pandurii Târgu Jiu 16 6 3 7 29-24 21
11. Daco-Getica 16 5 6 5 26-25 21
12. ASU Poli Timişoara 16 6 2 8 15-19 20
13. Metaloglobus 16 6 2 8 14-30 20
14. Luceafărul Oradea 16 5 3 8 21-30 18
15. Aerostar Bacău 16 5 3 8 21-31 18
------------------------------------------------------------------------------------
16. Ripensia Timişoara 16 3 5 8 18-29 14
17. Farul Constanţa 16 4 1 11 21-37 13
18. CS Baloteşti 16 3 2 11 14-35 11
19. ACS Poli Timişoara 16 1 2 13 13-41 5
20. Dacia Unirea Brăila 16 0 5 11 14-49 5
* Primele două clasate promovează direct, iar locul al 3-lea va juca baraj cu ocupanta poziţiei a 12-a din Liga I. Ultimele 5 retrogradează în Liga a III-a.
Comentarii
Nu există nici un comentariu.