Aflate în stadii de pregătire şi în eşaloane diferite, CAO şi echipa secundă a lui Elore Bekescsaba s-au confruntat pe teren neutru, sintetic, la Gyula. Primul amical al formaţiei orădene s-a încheiat cu un eşec la scor, 1-5, conturat din prima repriză când gruparea maghiară de liga a III-a, mai avansată cu pregătirea, conducea cu 4-0.

Eşecul a început să se contureze după doar 25 de secunde, când Elore II a şi deschis scorul, pentru ca până la pauză să mai marcheze de trei ori.

Abia în partea secundă, orădenii au început să pună probleme adversarului şi după o serie de ocazii irosite de Sg. Ciocan, N. Farcaș, Zádori și Bodea, L. Mănoiu (74) a marcat golul de onoare cu un şut la colţul lung (4-1). Peste zece minute, însă, Bekescsaba a refăcut diferenţa (5-1).

La CAO au jucat Rob. Bodea - L. Mănoiu, Ov. Ienciu, Al. Panc, D. Pop - L. Criste, Seb. Zádori - N. Farcaș, Á. Waritz, R. Pădurean - Sg. Ciocan. În partea secundă au evoluat D. Negrea - D. Farcaș, B. Balogh, Vl. Jiroș, A. Morar, A. Catana, R. Bodea, Vl. Spiridon,  Kincses, Ad. Mal, Z. Mihály. Antrenor: Dragoș Căvășdan.

Următorul joc de pregătire este programat mâine, cu Olimpia Satu Mare, care actiează şi ea în eşalonul patru.