Elevii s-au duelat la badminton
În organizarea Direcţiei Judeţene pentru Sport, în colaborare cu CS UAMT Agora Oradea, elevii din ciclul prima şi gimnazial s-au întrecut recent la Cupa 1 iunie la Badminton desfăşurată la sala de jocuri a LPS Bihorul.
Cei 48 de concurenţi s-au întrecut la următoarele categorii: Clasele I-II, III-IV, V-VI şi VII - VIII atât la băieţi cât şi la fete. Elevii au fost recompensaţi cu diplome, cupe, medalii şi tricouri.
Clasele I-II
Băieţi: 1. David Popa (C.N. „I.Vulcan" Oradea); 2. Cosmin Antal (Şcoala Filda de Jos); 3. Bogdan Barna (C.N. „I.Vulcan" Oradea)
Fete: 1. Brenyovszki Sara (C.N. „I.Vulcan" Oradea);
Clasele III-IV
Băieţi: 1. George Molnar (Şcoala „Oltea Doamna" Oradea); 2. Daniel Moş (C.N. „I.Vulcan" Oradea); 3. Mihai Surducan (C.N. „I.Vulcan" Oradea)
Fete: 1. Bianca Creţ Bianca (Şcoala „Oltea Doamna"); 2. Alexandra Hegeduş (Şcoala „Oltea Doamna"); 3. Oana Damian (Şcoala „Oltea Doamna");
Clasele V-VI
Băieţi: 1. Kalman Szabolcs (Şcoala Nr.16 Oradea);
Fete: 1. Alexandra Creţ (Şcoala „Oltea Doamna"); 2. Denisa Nistor (C.N. „I.Vulcan" Oradea);
Clasele VII-VIII
Băieţi:1. Adrian Srivac (Şcoala „Oltea Doamna"); 2. Barta David (L.T. „St. Laszlo" Oradea);
Fete: 1. Hadi Bernadette (L.T. „St. Laszlo" Oradea); 2. Bégányi Csilla (L.T. „Fr. Schiller" Oradea); 3. Paula Popa (L.T. „Fr. Schiller" Oradea);



Comentarii
Nu există nici un comentariu.