Dueluri echilibrate
În ultima etapă din returul Superligii Naţionale de polo pe apă, formaţia orădeană Crişul Dinamo va primi replica echipei AMEFA Arad. Cele două jocuri se vor desfăşura la Bazinul acoperit "Crişul", sâmbătă, de la ora 19.00, respectiv duminică, de la ora 10.00. Referitor la şansele orădenilor în aceste două jocuri, să spunem că formaţia orădeană, pregătită de antrenorii Marcel Haşaş şi Marcel Cosma, va avea o sarcină destul de grea în faţa ocupantei poziţiei a V-a în Superliga Naţională, dar cum în sport surprizele nu lipsesc, să sperăm că poloiştii orădeni vor avea forţa şi norocul de a forţa producerea unei astfel de surprize. Meciurile Crişul Dinamo Oradea - AMEFA Arad vor fi conduse de arbitrii Vekerdi Ladislau (Oradea) şi Marius Iegariu (Arad). Tot în cadrul ultimei runde a returului, campioana en-titre CSM Oradea va evolua pe terenul uneia dintre contracandidatele la titlu, Dinamo Bucureşti. Cele două întâlniri au fost însă reprogramate pentru zilele de 28 şi 29 ianuarie, ambele jocuri urmând să fie televizate de TVR 2.



Succes campionilor nostri in dificila confruntare cu arbitrii si cu Dinamo Bucuresti .