Echipa roș-albastră încă atrage

Pentru că situația financiară este așa cum este, echipa „roș-albastră" beneficiază încă de capital de simpatie. Brandul FC Bihor continuă să atragă, iar drept dovadă este vârful de atac moldovean Țugui care va evolua pentru orădeni cel mai sigur în partida cu FC Brașov. Atacantul a acceptat să-și plătească din propriul buzunar legitimarea la echipa bihoreană, cât și cazarea și masa, ceea ce probabil reprezintă o premieră în fotbalul românesc.

Amenințați de ambulanță

Cea de-a doua premieră este dată de către cei de la serviciul de ambulanță Pelican care, în timpul primei reprize a partidei cu Olimpia Satu Mare, au amenințat că vor părăsi stadionul la pauză în cazul în care nu își vor primi cei 600 de lei cât reprezintă taxa pentru prezența la un asemenea eveniment.