Antrenorul Dan Mănăilă s-a împăcat uşor cu înfrângerea de la Mioveni. "Principalul" lui FC Bihor a recunoscut că în condiţiile programului din ultima săptămână şi problemelor mari de la club era imposibil un alt deznodământ.

Mănăilă are alte aşteptări, însă, de la următorul joc, pe teren propriu, cu Olimpia Satu Mare. "A fost o victorie meritată a Mioveniului. Ultimele două goluri au venit pe final, pe fondul a două greşeli personale, omeneşti. Băieţii sunt foarte, foarte obosiţi. Am avut trei partide în şapte zile, dintre care două în deplasare. E fantastic de greu. Încercăm să ne revenim până sâmbătă, când vom avea un meci important pe teren propriu. Sper să găsim resursele fizice şi psihice, ca să putem lupta până la capăt. Ne pare rău de rezultat, dar fotbalul este foarte greu să-l înşeli şi să-l păcăleşti. Noi încercăm totuşi să le împăcăm pe toate", a declarat Dan Mănăilă.