Forfotă mare sâmbătă la Baza 5x5 Fotbal cu prilejul turneului de fotbal rezervat copiilor născuţi în 2003 şi mai tineri organizat de clubul Şoimii Oradea. Două echipe ale grupării organizatoare, pregătite de Dănuţ Baba şi Sorin Simuţ, plus FC Bihor, Viitorul Oradea, Viitorul Zalău, CFR Cluj, UTA şi Juniorul Satu Mare au fost protagonistele primei ediţii a acestei competiţii care a stârnit pasiuni aprinse în rândul jucătorilor, antrenorilor şi mai ales părinţilor.

Partidele au fost aprig disputate şi majoritatea echilibrate, în cele mai multe cazuri calificarea echipelor în faza superioară fiind decisă la golaveraj. Aşa a fost cazul Viitorului Zalău, care în grupa A a devansat astfel UTA, dar şi a Viitorului Oradea, care a câştigat grupa B în dauna Juniorului Satu Mare. Cea mai bună echipă din competiţie a fost Viitorul Oradea (antrenori, Sorin Toma şi Dorin Mudura), care a dispus lejer în finală de Viitorul Zalău, scor 4-1. În partida pentru locurile 3-4, Juniorul Satu Mare a învins UTA cu 2-1, pentru ca în celelalte jocuri de clasament să se consemneze rezultatele:
Locurile 5-6: CFR Cluj - Şoimii Oradea I 1-0
7-8: FC Bihor - Şoimii Oradea II 7-0.
Primele clasate au fost răsplătite cu medalii, diplomă şi trofee şi băuturi răcoritoare. Premiile au fost înmânate de foştii componenţi ai FC Bihor, Sandor Kulcsar, Dănuţ Baba şi Sorin Simuţ.