Două echipe din Liga a V-a s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei României, faza judeţeană. Performerele turului III au fost Zorile Bunteşti şi Gloria Beiuş, care au scos din cursă CSO Ştei şi CSM Olimpia Salonta. Alte patru formaţii din eşalonul cinci au pus probleme favoritelor. Minerul Şuncuiuş a fost răpusă abia în prelungiri de CAO, Vida Pomezeu a cedat la limită cu Universitatea Oradea, după ce la scorul de 1-1 a irosit o lovitură de la 11 metri, iar AS Vadu Crişului şi Voinţa Suplac au cedat spre final în faţa Viitorului Borş, respectiv Stăruinţa Săcueni. În schimb, Crişul Sântandrei s-a calificat lejer în dauna CS Diosig, iar CS Mădăras şi Unirea Livada au fost protagonistele unui meci cu 11 goluri, decis după prelungiri, în care ultima echipă a punctat de patru ori!

Zorile Bunteşti - CSO Ştei 6-4 (1-1, 1-1), după lovituri de departajare. Marcatori: Ov. Paşca 12 / Gruie 15

Au marcat la loviturile de departajare: Ciuciu, Ad. Degău, Boros, D. Diniş, C. Bonchiş / Dr. Pele, Ad. Galea, A. Toma.

Gloria Beiuş - Olimpia Salonta 6-0 (3-0)

Marcatori: M. Trip 6 - 11 m, M. Rusu 38, M. Micle 39, I. Manea 81, 86, Cr. Marcu 87 -11 m

CS Diosig - Crişul Sântandrei 0-4 (0-1)

Marcatori: G. Onaca 13, Kun 52, Cr. Petrila 82, R. Matei 89

Voinţa Suplac - CS Săcueni 2-4 (2-2)

Marcatori: I. Varodi 30, D. Spătar 32 / R. Gergely 11, 84, Ieremias 23, Dande 90

AS Vadu Crișului - Viitorul Borş 0-1 (0-0)

Marcator: Cr. Tătar 72

Vida Pomezeu - FC Universitatea Oradea 1-2 (1-1)

Marcatori: Ad. Cuciula 17/ M. Şandra 5, Gavrilaş 63

Minerul Şuncuiuş - CAO 1910 Oradea 0-2 (0-0), după prelungiri

Marcatori: Sg. Ciocan 92, V. Dobrescu 97

CS Mădăras – Unirea Livada 4-7 (3-3), după prelungiri

Marcatori: R. Puşcaş 55, 90+1, 103, Slovac 85 / R. Varodi 43, 83, Micaş 78, 95, B. Laslău 94, Silaghi 102, C. Chişe 118 autogol

Programul jocurilor din faza următoare va fi stabilit în perioada următoare, acestea urmând să se dispute în 25 septembrie.