CSM Oradea - HCM Sighişoara - Ţintesc a treia victorie consecutivă
Forma sportivă demonstrată în ultimele două etape, precum şi faptul că evoluează la Arena Antonio Alexe, o îndreptăţeşte pe CSM Oradea să spere la victorie în partida cu HCM Sighişoara. Partida, care contează pentru etapa a 11-a din Seria B a Diviziei A la handbal masculin, se va dispuata astăzi cu începere de la ora 12.30.
Cele două succese, 39-29 cu HC Argeş Piteşti pe teren propriu şi 31-28 în deplasare cu CSU Poli II Timişoara au fost conturate în urma unor prestaţii consistente. De menţionat că prima repriză a partidei din Banat a reprezentat o sincopă în jocul orădenilor, aceştia pierzând-o cu 18-11. Totuşi, bihorenii trebuie să fie în gardă, HCM Sighişoara administrând etapa trecută prima înfrângere stagională Universităţii Craiova, ocupanta locului al treilea. Cele două formaţii au aceeaşi linie de clasament după 9 meciuri, diferenţierea făcându-se doar la golaveraj. CSM Oradea ocupă locul al 8-lea, în timp ce mureşenii sunt pe 7. Clasamentul este condus de CSM Făgăraş care are 27 de puncte după 10 jocuri, în timp ce poziţia a doua este ocupată de CSM Satu Mare cu 24 de puncte după 9 partide. Meciul va fi arbitrat de cuplul Octavian Fânaţă (Arad) - Ştefan Hendrea (Baia Mare).



Comentarii
Nu există nici un comentariu.