CSM Digi Oradea - Dinamo Bucureşti 14-8 şi 16-9 - În continuare cu punctaj maxim
La fel ca şi în partidele precedente, Kadar Kalman a rulat tot lotul avut la dispoziţie, juniorii şi jucătorii tineri beneficiind de mai multe minute de joc. Din cauza unor probleme medicale, Ramiro Georgescu n-a evoluat contra lui Dinamo, în timp ce Gheorghe Dunca a fost folosit doar în partida a 2-a. În ciuda acestor absenţe, cele două partide au fost la discreţia orădenilor, adversarii fiind preocupaţi să limiteze proporţiile scorului.
CSM Digi Oradea - Dinamo Bucureşti 14-8 (2-2, 4-1, 5-4, 3-1) şi 16-9 (6-3, 1-2, 5-3, 4-1)
CSM Digi: Pjetlovic, D. Creţu (portari); Szabo R. 3+3, Negrean 4+5, D. Markovic 2+1, Chioveanu 2+0, Popoviciu 0+2, Cupic, A. Creţu 1+2, Dunca 0+2, M. Gheorghe 2+1, Remeş, Kovats, Szabo I. Antrenor: Kadar Kalman.
Dinamo: Ţic, Nenciu (portari); Enciu, Fulea 2+0, Dragomirescu 1+1, Prioteasa 1+0, Al. Matei 1+2, Demeter 1+4, Sfârle, Constantin, A. Georgescu 0+1, Vrânceanu 1+1, Simion. Antrenor: George Georgescu.
Celelalte rezultate consemnate în etapa a 5-a:
Steaua Bucureşti - Sportul Studenţesc 10-6 şi 13-6
Rapid Bucureşti - Poli Cluj-Napoca 18-2 şi 17-6
AMEFA Arad - Crişul Oradea 12-11 şi 14-8.
În primul meci, pentru echipa orădeană pregătită de Eugen Băjenaru au marcat: Codilă 1, Seichei 2, Drăghici 4, Antonio Alexandrescu 3 şi Dobre 1.
CLASAMENT
1. Steaua Bucureşti 10 10 0 0 199-45 30
2. CSM Digi Oradea 10 10 0 0 169-80 30
3. Sportul Studenţesc 10 6 0 4 145-84 18
4. Dinamo Bucureşti 10 6 0 4 135-88 18
5. Rapid Bucureşti 10 4 0 6 103-113 12
6. AMEFA Arad 10 4 0 6 90-137 12
7. Crişul Oradea 10 0 0 10 63-190 0
8. Poli Cluj-Napoca 10 0 0 10 57-202 0



Comentarii
Nu există nici un comentariu.