CSM Digi - Mornar Split, în sferturile Euro Cup
Campioana României la polo şi-a aflat ieri adversarul în sferturile de finală ale Eurocup. CSM Digi Oradea va întâlni echipa croată Mornar Split, partidele urmând să aibă loc în 11 noiembrie (turul), în Croaţia, şi 18 noiembrie (returul), la Oradea.
Dacă echipa orădeană a fost eliminată în play-off-ul pentru grupele Ligii Campionilor de OSC Budapesta (7-9 şi 3-10), formaţia din Split a câştigat grupa D din Euro Cup pe care a şi organizat-o, după victoriile la limită (12-11) cu Szeged şi (11-10) cu Jadran Split şi remiza (7-7) cu Napoli.
În sferturile de finală se vor mai duela echipele Kinef Kirishi-AN Brescia, CN Marsilia-Sintez Kazan și Szeged-Waspo 98 Hannover.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.