Ambele echipe bihorene din Liga a III-a au încheiat nedecis ultimul amical din perioada precompetiţională. Atât CSC Sânmartin, cât şi Luceafărul Oradea au remizat cu formaţii care activează în acelaşi eşalon, dar în seria a IV-a, Şoimii Lipova, respectiv Naţional Sebiş.

CSC Sânmartin a jucat la Sântion o partidă încheiată cu patru goluri (2-2),  pentru bihoreni,care au condus la pauză cu 1-0, marcând Sebastian Brata şi Claudiu Popa., ultimul înscriind golul egalizator spre final. Reuşitele arădenilor i-au aparţinut lui Dennis Rusu, care a irosit şi o lovitură de la 11 metri în prima repriză.

Antrenorul Călin Cheregi a contat pe Barabaş – Fl. Pop, S. Nogo, Lupşe, Arsene – S. Brata, Habakuk, Tiponuţ, Ban – Sorian, Sg. Pop. După pauză au mai evoluat Beke, Biţiş – Pintea, Andraş, Cl. Popa, Vancea, Cristea, Cr. Jurca, Szabados, Ov. Popa.

Luceafărul Oradea a evoluat în deplasare cu Naţional Sebiş, într-un meci încheiat fără goluri, deşi ocazii au fost de ambele părţi.

Antrenorul Luceafărului, Dragoş Militaru, a mizat  pe Filip – Fl. Drăgan, Core, D. Pop, Papp – Prejmerean, Ahmed, Paşca, Mitrică – Paraschiv, Maxin. În partea a doua au jucat Răileanu – Ţepelea, Costea şi Lăsconi.

CSC Sânmartin şi Luceafărul se vor duela chiar în prima etapă din Liga a III-a,  Seria a V-a, vineri, 23 august, de la ora 18:00, la Sântion.