CS Timişoara - HC Vlady Oradea - Meci dificil pe Bega
Cu moralul ridicat după prima victorie obţinută în istoria clubului în liga secundă, handbalistele de la HC Vlady Oradea abordează cu îndredere partida de astăzi cu CS Timişoara, contând pentru etapa a III-a a Diviziei A, Seria B.
În clasament, orădencele ocupă locul opt (fiind penalizate din cauza neprezentării din prima etapă), în timp ce bănăţencele sunt pe poziţia a 10-a. "Lotul este valid, nu exista accidentări sau probleme mari de sănătate. Gulnara Biţis-Garipova s-a pregătit separat în ultimele zile din cauza unor dureri la umăr. Fetele au un moral bun după victoria obţinută cu Naţional Vâlcea şi merg la Timişoara cu gândul la o nouă victorie care le-ar permite ocuparea unui loc mai bun în clasament" - a precizat Dorin Demian, vicepreşedintele clubului orădean.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.