CS Oşorhei - Olimpia Satu Mare 1-0 (1-0) - Primul amical, prima victorie
Una dintre cele două echipe bihorene componente ale Ligii a III-a la fotbal, CS Oşorhei, a susţinut pe terenul din Alparea primul meci amical din această vară. Chiar dacă a întâlnit o echipă de Liga a II-a, Olimpia Satu Mare, echipa bihoreană pregătită de Călin Cheregi a avut câştig de cauză, impunându-se cu 1-0 (1-0).
Marcator: Alex Pintea 18
CS Oșorhei
Repriza I: Deac - A. Petrică, Pintea, Șerban Pop, Hering - Hosu, Cuc, Mălaiu, Ban - Trip - V. Petricău
Repriza a II-a: Hava - Buz, Cervinschi, Toma, Cornea - Borșa, Şerban Pop, Boca, Chiș - Costea, Urbanovschi.
Antrenor: Călin Cheregi.
Olimpia Satu Mare: Șuta - Șimon, Iuhas, Munea, Villand, Mureșan, Chivari, Bura, Tămaș, Faur, Kadar.
Au mai jucat: Băican - Ștef, Nae, Rotiș, Nemeș, Lukacs, Șoproni, Baciu.
Tehnicianul orădenilor, Călin Cheregi, a declarat la finalul partidei: "Sunt mulțumit și de joc și de rezultat, având în vedere perioada în care ne aflăm. Am reușit să-mi fac o părere și să evaluez fiecare jucător în parte. Am constatat multe lucruri pozitive, dar și unele negative, care trebuie corectate la nivelul aspectului tehnico-tactic. Începem încrezători a doua parte a pregătirilor cu obiective clare, partidele din Cupa României și campionat."



Comentarii
Nu există nici un comentariu.