CS Oşorhei a pierdut şi la Mediaş
Reprezentanta Bihorului în Liga III nu a putut evita la Mediaş al zecelea eşec consecutiv. CS Oşorhei a contat în atac, dar a plătit tribut erorilor din defensivă, pierzând cu 2-5 meciul cu Gaz Metan II Mediaş din etapa a 12-a.
Echipa antrenată de Gheorghe Silaghi a marcat prima prin Adrian Petricău în urma unui şut de la 20 de metri , dar medieşenii au întors rapid rezultatul şi până la pauză rezolvaseră deja meciul (4-1). În debutul părţii secunde, Boka a redus diferenţa (4-2), dar spre final gazdele au refăcut-o dintr-o lovitură de la 11 metri acordată cu uşurinţă.
Ca şi cum înfrângerea nu era de ajuns, CS Oşorhei a rămas şi fără fundaşul central Şumălan, care a suferit o accidentare serioasă la genunchi.
Pentru CS Oşorhei au jucat Higyed - Chiş (30 G. Cornea), Şumălan (25 R. Pop), Gal, Lorincz - Haş (60 Remeş), Petricău, Chiş-Toie, Sg. Ban - Ov. Popa (80 Groza), Boka.
Celelalte rezultate ale partidelor de ieri:
Sănătatea Cluj - ACS Comuna Recea 0-2
Marcatori: A. Şter (38), A. Bota (83 - 11 m.)
FC Zalău - Unirea Jucu 2-1
Marcatori: F. Istrate (53 - 11 m., 68) / Răzvan Lupu (15 - 11 m.)
Gaz Metan Mediaş II - CS Oşorhei 5-2
Marcatori: Sabin Lupu (15, 19), Alexandru Buziuc (23 - 11 m., 34, 85 - 11 m.) / Valentin Petricău (5), Beniamin Boka (53)
FC Bistriţa - CS Iernut 1-4
Marcatori: Sighiartău (16) / I. Fekete (13), M. Ungur (19, 90+1), A. Groza (89)
ASTĂZI, ora 14:00
Recolta Dorolţ - Metalurgistul Cugir
Unirea Dej - Avântul Reghin
Viitorul Ulmeni - ASA Târgu Mureş II
AFC Hermannstadt stă.
CLASAMENT - SERIA 5
1. Hermannstadt 11 10 1 0 28-13 31
----------------------------------------------------------------------------------------------
2. FC Zalău 11 8 1 2 19-7 25
3. Sănătatea Cj. 11 7 2 2 22-10 23
4. Gaz Metan II 12 6 3 3 26-17 21
5. Comuna Recea 11 6 3 2 19-10 21
6. Unirea Jucu 11 5 2 4 15-14 17
7. Metalurgistul 10 5 1 4 22-13 16
8. Reghin 10 5 0 5 13-12 15
9. Unirea Dej 10 3 5 2 18-10 14
10. Viitorul Ulmeni 10 4 2 4 21-16 14
11. ASA II 10 4 1 5 16-22 13
------------------------------------------------------------------------------------------------
12. CS Iernut 11 3 0 8 17-31 9
------------------------------------------------------------------------------------------------
13. FC Bistriţa 12 2 1 9 12-38 7
14. Recolta Dorolţ 11 1 1 9 11-29 4
15. CS Oşorhei 11 0 1 10 8-25 1
* Va promova echipa de pe locul I la finalul sezonului
** Vor retrograda direct echipele de pe locurile 13-15, dar şi cel mai slab loc 12 după calcularea rezultatelor înregistrate cu echipele aflate pe locurile 1-11.
Comentarii
Nu există nici un comentariu.