Ocupanta locului 3 în Liga a IV-a, Crişul Sântandrei, s-a deplasat ieri la Arad pentru un joc de verificare cu UTA "Bătrâna Doamnă", situată pe o poziţie similară în seria a II-a a eşalonului secund. Arădenii s-au impus cu 6-1 (3-1).

Echipa bihoreană antrenată de Ciprin Dianu a abordat curajos meciul şi a lăsat o impresie favorabilă în prima jumătate a reprizei. După o fază cursivă, Norbert Lorincz (16), revenit de la FC Bihor, a deschis scorul cu un şut la colţul lung. Pe măsura trecerii timpului, UTA s-a dovedit tot mai periculoasă şi mai eficientă. C. Rus (25) a egalat, iar Strătilă (35), Man (38), Jorza (50), Curtuiuş (55) şi Copil (75) au făcut ca scorul să ia proporţii.