Într-o formulă mai puţin obişnuită, cu juniori şi cu jucători mai puţin utilizaţi până acum, Crişul Sântandrei a pierdut partida amicală cu Metropolitan Işalniţa, echipă aflată în cantonament la Băile Felix. Ocupanta locului 9 în Liga IV Dolj s-a impus cu 1-0 pe terenul din Girişu de Criş.

Antrenorul Ciprian Dianu a mizat pe Deac - Ţap, Boneta, Moza, L. Dărăban - Nichita, Cr. Popa, Ferik, Dande - Peneghi, Cr. Dărăban. Au mai intrat Căpuş, Negrean, Piţigoi, Nistor.

Sâmbătă, Crişul Sântandrei se va deplasa la Timişoara pentru un nou joc de verificare, cu  Ripensia, prima clasată în Liga IV Timiş.