Crişul Sântandrei, eşec cu Işalniţa
Într-o formulă mai puţin obişnuită, cu juniori şi cu jucători mai puţin utilizaţi până acum, Crişul Sântandrei a pierdut partida amicală cu Metropolitan Işalniţa, echipă aflată în cantonament la Băile Felix. Ocupanta locului 9 în Liga IV Dolj s-a impus cu 1-0 pe terenul din Girişu de Criş.
Antrenorul Ciprian Dianu a mizat pe Deac - Ţap, Boneta, Moza, L. Dărăban - Nichita, Cr. Popa, Ferik, Dande - Peneghi, Cr. Dărăban. Au mai intrat Căpuş, Negrean, Piţigoi, Nistor.
Sâmbătă, Crişul Sântandrei se va deplasa la Timişoara pentru un nou joc de verificare, cu Ripensia, prima clasată în Liga IV Timiş.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.