Fostul arbitru Ion Crăciunescu a declarat că a primit o scrisoare din partea FRF prin care a fost anunţat că va fi respectată decizia tribunalului, conform căreia trebuie repus în funcţia de preşedinte al CCA, din care a fost demis în vara anului trecut.

Ion Crăciunescu a precizat că nu va mai colabora niciodată cu fostul arbitru Aron Huzu, fără a oferi motive. "Aron Huzu nu va mai lucra cu mine niciodată dacă voi reveni la CCA. Sunt nişte probleme personale pe care le am cu dânsul. Aştept să fiu repus în funcţie după Comitetul Executiv. Am primit o scrisoare de la FRF în care eram anunţat că va fi respectată decizia Tribunalului", a declarat fostul preşedinte al CCA. Ion Crăciunescu a fost demis, la 1 august 2012, din funcţia de preşedinte al CCA de către Comitetul Executiv al FRF, întrunit la Casa Fotbalului, fără a i se oferi o explicaţie. Ulterior, Crăciunescu a atacat decizia FRF în justiţie şi a avut câştig de cauză. Crăciunescu a condus Comisia Centrală a Arbitrilor în perioadele iunie 2003 - octombrie 2005 şi octombrie 2011 - iulie 2012.