Cifrele campionatului - Liga a V-a, etapa 19
Seria I:
Toldy Sânnicolau de Munte - ACS Progresul Sîniob 1-0
Marcator: Rezmuves 90 (11 m)
CSC 2 Sânmartin - Inter Aştileu 3-0
Marcatori: T. Cheregi 55, Marian 65, H. Ardelean 83
LPS Bihorul Oradea - Locadin Ţeţchea 2-2
Marcatori: Varga S. 11,, Vancea 60 / Doble 24, Gratias 65
Minerul Şuncuiuş - Foresta Tileagd 0-5
Marcatori: Crișan 3, 77, Rostas 5, Gado 42 (11 m), C. Ficuț 69
AS Vadu Crișului - CSC Viitorul Bratca 1-1
Marcatori: Munteanu 10 / I. Bot 48
Cetatea Biharia - ACS Slovan Valea Cerului 2-4
Marcatori: Kulcsar 42, Cr. Ardelean 53 / Ianc 2, Olariu 9, 11, Covaci 31
Voinţa Suplac - Sta
CLASAMENT
1 CSC 2 Sânmartin 18 16 1 1 54 13 49
------------------------------------------------------------------------------------------
2 Foresta Tileagd 17 13 2 2 61 13 41
---------------------------------------------------------------------------------------------
3 Voinţa Suplac 17 11 3 3 55 17 36
4 Valea Cerului 18 10 3 5 60 26 33
5 CSC Viitorul Bratca 18 10 2 6 35 28 32
6 Cetatea Biharia 17 7 4 6 42 28 25
7 AS Vadu Crișului 17 6 3 8 26 35 21
8 Locadin Ţeţchea 17 5 4 8 30 46 19
9 Sânnicolau de Munte 17 5 2 10 20 40 17
10 Inter Aştileu 18 5 2 11 24 59 17
11 Minerul Şuncuiuş 18 4 3 11 26 42 15
12 Progresul Sîniob 18 2 4 12 17 62 10
13 LPS Bihorul Oradea 18 1 5 12 18 59 8
Etapa viitoare (sâmbătă, 20 martie):. Inter Aştileu - Toldy Sannicolau de Munte; Locadin Ţeţchea - CSC 2 Sânmartin; Foresta Tileagd - LPS Bihorul Oradea; Voinţa Suplac - Minerul Şuncuiuş; ACS Slovan Valea Cerului - AS Vadu Crișului; ACS Progresul Sîniob - Cetatea Biharia. Viitorul Bratca stă.
Seria II:
Gloria Căbeşti - ACS Voința Ciumeghiu 3-2
Marcatori: Blaj 42, D. Lezeu 55, Țiboc 90+2 (11 m) / Schwartz 20, Călău 47
Partizanul Sânnicolau Român - Viitorul Tărian 1-1
Marcatori: Varodi 35/ Abrudan 90+2
Biharea Marmogranit Vaşcău - Unirea Roşia 3-1
Marcatori: Goț 23, Hulber 71, Briciu 84 / Copăcian 50
Zorile Buntești - Victoria Avram Iancu 4-2
Marcatori: M. Degău 3, 31, R. Indrei 42, C. Bonchiș 59 / Boros Cs. 11 (autogol), Cureș 60
Meciul Victoria Tulca - AS Unirea Oşorhei 2016 nu s-a disputat, deoarece echipa oaspete nu s-a prezentat la joc.
Vida Pomezeu - Vulturul Dobreşti 4-0
Marcatori: Gal 11, Petruș 45, Avram 85, D. Goina 88
Voinţa Cheresig - Izvorul Cociuba Mare 2-0
Marcatori: Cearnău 8 / Marincean 53
CLASAMENT
1 Biharea Vaşcău 19 14 2 3 62 23 44
-------------------------------------------------------------------------------------------------
2 Unirea Roşia 19 11 3 5 56 36 36
---------------------------------------------------------------------------------------------------
3 Unirea Oşorhei 18 10 4 4 40 20 34
4 Zorile Buntesti 19 9 5 5 46 35 32
5 Voinţa Cheresig 19 8 6 5 37 27 30
6 Viitorul Tărian 19 8 3 8 49 44 27
7 Sânnicolau Român 19 7 5 7 40 33 26
8 Victoria Tulca 18 8 1 9 50 59 25
9 Gloria Căbeşti 19 7 3 9 42 52 24
10 Vida Pomezeu 19 6 4 9 42 46 22
11 Vulturul Dobreşti 19 6 4 9 28 46 22
12 ACS Voința Ciumeghiu 19 4 4 11 29 43 16
13 Izvorul Cociuba Mare 19 3 5 11 24 60 14
14 Victoria Avram Iancu* 19 6 1 12 38 59 13
*Echipă penalizată cu şase puncte.
Etapa viitoare (sâmbătă, 20 aprilie): Viitorul Tărian - Gloria Căbeşti; Unirea Roşia - Partizanul Sânnicolau Român; Victoria Avram Iancu - Biharea Marmogranit Vaşcău; Voinţa Cheresig - Zorile Buntești; Izvorul Cociuba Mare - AS Unirea Oşorhei 2016; Vulturul Dobreşti - Victoria Tulca; ACS Voința Ciumeghiu - Vida Pomezeu
Măsuri de costum si masuri de granit...ex. Udate cu palinca din depresiune.
Nenea bitea sa vedem ce masuri luati impotriva lui big boss.... Sa vedem cat de obiectiv puteti judeca acest caz... :/