Cetatea a cedat pe final
Liderul Ligii a IV-a, Luceafărul Oradea, a încheiat cantonamentul de la Băile Felix cu un meci de verficare în compania echipei Cetatea Biharia. În ciuda efectivului restrâns, localnicii au dat o replică curajoasă orădenilor, care s-au desprins în ultima parte a partidei disputată pe durata a două reprize a câte 35 de minute.
Golurile Luceafărului, care s-a impus cu 2-0 (0-0), au fost marcate de George Zima şi Andrei Filip. "Jucătorii au resimţit oboseala în urma programului încărcat din ultima perioadă. Asta este principala explicaţie pentru care golurile au venit mai târziu", a spus Florin Farcaş, antrenorul Luceafărului.
"Am făcut un meci bun, ţinând cont că am reluat de curând pregătirile. Pe final, asta s-a văzut şi în ultimele 20 de minute am căzut fizic", a precizat Kiss Alexandru, tehnicianul Cetăţii.
Cetatea: Gheţe - Popescu, Juca, Puşa, Podhora - Selejan, S. Cipău, Ţigan, S. Zadori, Reican, Reşte. A mai jucat Orban N. Antrenor: Kiss Alexandru.
Luceafărul: S. Ghilea - Jude, Bulz, Borşa, C. Pop, Briciu, Grosu, Mih, O. Ghilea, Dumiter, Monenciu. Au mai intrat: Peter, Iova, Morar, Ember, Gavri?, A. Cipău, Crişan, G. Zima, A. Filip. Antrenor: Florin Farcaş.
În această săptămână, gruparea orădeană are programate trei meciuri de verificare: mâine, cu FC Bihor II, joi, cu Izvorul Cociuba Mare, şi sâmbătă, cu Victoria Carei.
Cetatea va juca miercuri cu Tricolorul Alparea, de care în această iarnă a mai dispus cu 4-3, şi sâmbătă cu grupa de juniori A, de la FC Bihor.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.