Disponibilizaţi de Luceafărul Felix, atacantul Ştefan Blănaru şi mijlocaşul Cristian Andor, ambii în vârstă de 23 de ani, vor continua să joace în Bihor. Cei doi jucători se pregătesc cu CS Oşorhei şi urmează să semneze contractul cu ocupanta locului 2 în Seria a V-a a Ligii a III-a. Într-o postură similară este un alt fost component al Luceafărului, Cristian Lupuţ. Vizat pentru un transfer la gruparea pregătită de Cosmin Bodea este şi Sebastian Sfârlea, căruia conducerea i-a făcut o ofertă şi acum aşteaptă răspunsul jucătorului în vârstă de 32 de ani. Altfel, în pauza competiţională, de la CS Oşorhei au plecat şase jucători: Briciu, Olariu, Lukacs, Sălăjan, Cura şi Tăut.