CSM CSU Oradea face parte din Grupa L în noua fază din FIBA Europe Cup, urmând să înfrunte tur-retur Brose Bamberg (Germania), Anwil Wlocklawek (Polonia) și Keravnos (Cipru).

Keravnos s-a clasat pe primul loc într-o grupă echilibrată în care toate cele patru echipe au avut trei victorii și trei înfrângeri, în timp ce Bamberg și Anwil Wlocklawek s-au clasat pe locul secund, cu patru succese și două eșecuri.

CSM CSU a câștigat cinci meciuri și a pierdut unul, devansând Cholet (4-2), Mechelen (3-3) și Rilski (0-6).

Grupa I: Niners Chemnitz, SCMU Craiova, FC Porto, Cholet Basket

Grupa J: Hapoel B-Cure Laser Haifa, Karhu Basket, Patrioti Levice, BC Budivelnyk Kyiv

Grupa K: Gaziantep, HAKRO Merlins Crailsheim, Heroes Den Bosch, BC Kalev/Cramo

Primele două clasate se califică în sferturi de finală, fază în care se va juca în sistem eliminatorii, în dublă manșă.