În cursul zilei de vineri, 13 februarie, M. I., un copil de doar 4 săptămâni, din localitatea Valea lui Mihai, a necesitat îngrijiri medicale în urma intoxicării cu monoxid de carbon. În jurul orei 11:40 medicii de la ambulanţă au fost chemaţi de către părinţii micuţului pentru a-i acorda acestuia primul ajutor.
S-a constatat că sugarul s-a intoxicat cu monoxid de carbon, cel mai sigur de la o sobă lăsată nesupravegheată. Bebeluşul a fost internat la terapie intensivă şi transportat pe urmă la secţia de prematuri de la Spitalul Clinic Municipal "Dr. Gavril Curteanu" din Oradea, unde se află sub observaţie, însă este în afara oricărui pericol.