Sanatate
Ceai pentru tratamentul extern al psoriazisului
- 06 Noiembrie 2007
- Citeste
Prepararea siropului de pătlagină
- 06 Noiembrie 2007
- Citeste
Modalităţi de preparare a plantelor medicinale
- 06 Noiembrie 2007
- Citeste
Crăiţele, bune pentru creşterea acuităţii vizuale
- 06 Noiembrie 2007
- Citeste
Leac pentru ficat
- 06 Noiembrie 2007
- Citeste
Frunzele de frasin - indicate în afectiuni renale
- 06 Noiembrie 2007
- Citeste
Peste 10.000 de copii bolnavi de cancer
Cancerul este a doua cauză de mortalitate din ţară, după bolile cardiovasculare, în România fiind înregistraţi 300.000 de adulţi cu această boală şi peste 10.000 de copii. La Spitalul de Copii "Dr. Gavril Curteanu", Secţia de oncopediatrie, sunt luaţi în evidenţă 45 de copii cu cancer, 30 dintre aceştia urmând un tratament de la începutul acestui an.
- 05 Noiembrie 2007
- Citeste
4,5 milioane lei pentru compensate şi gratuite
- 03 Noiembrie 2007
- Citeste
Întruniri pentru analizarea Programului Naţional de Evaluare a Stării de Sănătate a Populaţiei
- 03 Noiembrie 2007
- Citeste
Crişana Digitală
Cetățeanul surmenat
Atât de previzibil, din păcate, conducătorii Jandarmeriei, cei implicați în reprimarea violentă a protestelor din 10 august 2018, au fost achitați de Justiție. Ca de obicei, victimele s-au bătut singure... „Sistemul” își vede de treabă și sub președinția lui Nicușor. În situația asta, te-ai așteptat ca #reziștii să iasă în stradă, să scuture iar Justiția, instituțiile de forță, Președinția sau Jandarmeria.
Contributors
La un an de la instalarea lui Nicușor Dan la Cotroceni, există suficiente elemente pentru a schița un răspuns preliminar. Ce putem vedea este că schimbarea de președinte a produs o corecție retorică, nu o reformă instituțională. Toate indiciile existente ne conduc către concluzia că Dan a fost (re)socializat în logica instituțională existentă din sistemul de securitate națională, ajungând să reproducă aceleași tipare de dirijare centralizată și informală a serviciilor de informații pe care le-au practicat și predecesorii săi.
Crişana TV
Consilierii județeni au aprobat joi, 25 iunie, organizarea procedurilor de achiziție pentru derularea Programului pentru școli al României, în perioada 2026–2029.
Intrebarea Zilei
Credeți că este utilă participarea României la Târgurile internaționale de turism?


